Wzmocnienie struktury włosa – sprawdzone sposoby

Piękne i mocne włosy wymagają od nas odpowiednio dobranej pielęgnacji. Stosowanie właściwych produktów może sprawić, że nawet te najsłabsze włosy będą wzmocnione, dobrze odżywione i po prostu zdrowe. Warto prześledzić swoja dotychczasową rutynę pielęgnacyjną i wprowadzić zmiany, które poprawią strukturę naszych włosów. Poniżej przedstawimy kilka najważniejszych kroków, które warto podjąć w walce o piękną fryzurę każdego dnia.

Odpowiednie sposoby pielęgnacji

Pierwsze zmiany warto wprowadzić w życie już na etapie mycia włosów. Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, że gorąca woda lub nadmierne tarcie mocnym szamponem może uszkadzać strukturę naszego włosa. Aby nie popełniać błędów już na samym początku, warto zainwestować w łagodny szampon i nakładać go jedynie na skórę głowy, a włosy na długości myć jedynie spływającą pianą. Przed myciem warto też rozczesać włosy, by te się nie plątały i nie łamały w trakcie zabiegu. Bardzo duże znaczenie ma także rodzaj szczotki, a dokładniej jej włosie. Zaleca się, by te było naturalne, ponieważ wtedy nie będzie łamać włosów i podrażniać skóry głowy. Warto wykonywać także specjalny masaż za pomocą dłoni lub specjalnego urządzenia, by pobudzić mikrokrążenie, a tym samym wzmocnić włosy i przyspieszyć ich wzrost. Każda z nas powinna zwrócić uwagę także na dietę, która musi być zróżnicowana, zdrowa i bogata w ważne składniki odżywcze.

Sprawdzone kosmetyki wzmacniające włosy

Aby pielęgnacja była właściwa i przynosiła efekty, trzeba zainwestować w kilka ważnych produktów. Po każdym myciu włosy powinny być potraktowane odpowiednią odżywką, a co najmniej raz w tygodniu warto stosować też wzmacniającą maskę. Dużą popularnością cieszą się olejki do włosów farbowanych i naturalnych, które nie tylko nawilżają, ale także odbudowują strukturę i chronią przed zniszczeniami. Pielęgnację warto zacząć już od skóry głowy, dlatego też zalecane jest regularne używanie peelingów oraz wcierek, które wzmacniają i pobudzają skórę do wzrostu nowych włosów

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 2 =