Jakie zabawki wzmocnią zdolności manualne u dziecka?

Rozwijanie zdolności manualnych powinno być podstawowym kierunkiem rozwoju dla każdego małego dziecka. Jeśli bowiem zaniedbamy tę sferę, wówczas nasz maluch może mieć spore problemy z prawidłowym wykonywaniem codziennych czynności – np. samodzielnym jedzeniem. Z tego względu zaleca się zakupienie mu odpowiednich zabawek, które pozwolą skutecznie ćwiczyć sprawność oraz koordynację dłoni. Korzystanie z nich z pewnością przełoży się w przyszłości na wyższą samoocenę oraz lepsze wyniki w nauce. 

Rozwiązania kreatywne to strzał w dziesiątkę

Podstawowymi zabawkami, które bardzo skutecznie wzmacniają zdolności manualne dziecka są wszelkiego rodzaju klocki, puzzle oraz stemple. Pozwalają one bowiem ćwiczyć chwyt, a na dodatek w znacznym stopniu poprawiają precyzję dłoni. Ponadto warto nakłaniać młodego człowieka do regularnego bawienia się ciastoliną, kredkami i mazakami (rysowanie), a także różnymi robotami, lalkami, piłkami czy mobilnymi pojazdami. Pamiętajmy o tym, że wszelkie twórcze aktywności nie tylko pomagają w rozwoju motoryki, ale również stymulują kreatywność oraz ćwiczą spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia.

Niezwykle ciekawą zabawką jest specjalny domek motoryczny z wieloma zamkami, wykonany w całości z drewna i pomalowany na oryginalne kolory. Można go kupić na https://diverti.pl/zabawki-montessori/1167-domek-motoryczny-z-zamkami.html. Zabawa polega w tym przypadku na umiejętnym dostaniu się do wnętrza konstrukcji poprzez sforsowanie blokad, zamków, zasuwek i klapek. Dodajmy, że zdolności manualne u dziecka są też wspaniale rozwijane dzięki samodzielnemu zakładaniu przez nie ubrań, zapinaniu guzików czy posługiwaniu się sztućcami.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 4 =