Jakimi elementami się kierować przy wyborze przyczepy do samochodu?

Auta osobowe zazwyczaj okazują się za małe w sytuacji, gdy chcemy za ich pomocą przetransportować nieco większy ładunek – np. maszynę rolniczą albo materiały budowlane. Aby uniknąć takiego problemu, dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnej przyczepy, montowanej do haka holowniczego. Dzięki tej konstrukcji nie będziemy zmuszeni do korzystania z usług firmy przewozowej ani kilkukrotnego jeżdżenia z miejsca na miejsce. Jeśli interesują nas funkcjonalne i atrakcyjne cenowo przyczepki samochodowe lubelskie jest województwem, na terenie którego działa kilka przedsiębiorstw posiadających je w swojej ofercie. 

Koniecznie pamiętajmy o przepisach prawnych 

Przy wyborze przyczepki samochodowej w pierwszej kolejności powinniśmy zajrzeć do dowodu rejestracyjnego, gdzie zamieszczone są informacje na temat maksymalnej dopuszczalnej masy całkowitej auta (pole F.1), maksymalnej masy przyczepy z hamulcem (pole O.2), a także dopuszczalnej masy przyczepy bez hamulca (pole O.2). Pamiętajmy również o tym, że właściciele prawa jazdy kat. B nie mogą poruszać się samochodem o łącznej masie przekraczającej 3,5 tony. Dwoma pierwszymi istotnymi parametrami są zatem waga oraz wymiary naszej przyczepki – musi być ona idealnie dostosowana pod tym względem do rozmiaru auta. Następnie zainteresujmy się ładownością. Większości osób w zupełności wystarcza średnia, zwłaszcza że wraz z jej wzrostem zakup przestaje być często opłacalny. Pozostałe istotne czynniki to m.in.:

– jakość wykonania całej konstrukcji – rama i dyszel nie mogą być powyginane ani popękane (w znacznym stopniu utrudnia to cofanie i manewrowanie), podwozie powinno mieć kształt litery T albo V, natomiast klapy muszą być właściwie zabezpieczone

– dodatkowe elementy wpływające na bezpieczeństwo – chodzi tutaj przede wszystkim o solidne amortyzatory, hamulce najazdowe (przydatne na dłuższych trasach) oraz plandekę chroniącą ładunek przed deszczem i wypadnięciem na drogę 

– rodzaj konstrukcji – wyróżniamy bowiem przyczepy jednoosiowe i dwuosiowe; te drugie są większe i przystosowane do bardzo dużych towarów.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 19 =