Kosmetyki koreańskie – co je wyróżnia?

Co wyróżnia kosmetyki koreańskie?

Europejki już od dawna posiłkują się wynalazkiem koreańskim, z angielska nazywanym kremem BB (Blemish Base). Jest to bodaj najsłynniejszy kosmetyk koreański, chociaż niekoniecznie w Korei musi być produkowany. W tym wypadku chodzi o ideę stosowania tego kremu, która zakłada zastąpienie nim wszelkich podkładów pod makijaż, szczególnie latem.

Krem BB to w gruncie rzeczy kilkustopniowa pielęgnacja twarzy. Zastępuje ciężkie podkłady stosowane pod makijaż, przykrywa wszelakie niedoskonałości i zaczerwienienia (stąd nazwa), chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz pracuje jako krem nawilżający. Jednakże, jak w wypadku każdego kosmetyku, tak i tutaj należy dobrać odpowiedni do swojej twarzy, ponieważ nie istnieje kosmetyk uniwersalny na twarz dla każdej z nich.

Szeroka gama do każdej cery

Kosmetyki koreańskie charakteryzują się przede wszystkim tym, że w pierwszej kolejności nawilżają i odżywiają skórę, a dopiero w dalszych chronią przed słońcem, matują cerę i maskują niedoskonałości. To nie podkład, z grubą fakturą, dlatego nie każdy krem sprawdzi się przy bardzo widocznych niedoskonałościach czy trądziku.

Nie można jednak upadać na duchu, ponieważ istnieje tak szeroka gama produktów opartych o ideę BB, że każda pani może coś wybrać dla siebie, a jedyną koniecznością jest znajomość charakteru swojej cery, czego można dowiedzieć się u każdego kosmetologa.

Czy cera jest bowiem naczynkowa lub szara i ziemista- szczególnie rano, skłonna do przebarwień, sucha, tłusta, czy u niektórych szczęśliwych- normalna, kremy nawilżające każdą zabezpieczą, nadając przy tym cerze przyjaznego, łagodnego kolorytu.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − sześć =