Kiedy konieczna jest rehabilitacja?

Co roku tysiące osób korzystają z rehabilitacji ortopedycznej, której celem jest przede wszystkim zwiększenie sprawności fizycznej. Rehabilitacja prowadzona jest w przypadku chorób, urazów, zmian wrodzonych i nabytych układu kostno-stawowego oraz mięśniowego. Korzystają z niej zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, w których przypadku priorytetem jest optymalna kompensacja nierozwiniętych lub zmienionych pod względem anatomicznym narządów ruchu.

Na czym polega rehabilitacja ortopedyczna?

Rehabilitacja ortopedyczna to integralna część leczenia ortopedycznego oraz pourazowego narządów ruchu. Jest to działanie wieloetapowe i złożone, obejmujące elementy kinezyterapii, fizykoterapii, psychoterapii, terapii zajęciowej, a także zaopatrzenie ortopedyczne. Wybór konkretnych zadań zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz rodzaju dysfunkcji. W wielu przypadkach jest to połączenie ćwiczeń prowadzonych przez doświadczonych rehabilitantów z odpowiednio dobranymi akcesoriami ortopedycznymi, do których należą m.in. wkładki ortopedyczne, ortezy, kule łokciowe, gorsety, balkoniki, wózki inwalidzkie i inne. Jeśli chcemy kupić wysokiej jakości, funkcjonalne, zapewniające optymalną amortyzację wkładki ortopedyczne Warszawa posiada wiele placówek, w których można nabyć wspomniane akcesoria. Co więcej, znaleźć tam można zarówno produkty adresowane dla osób z wadami wrodzonymi, jak i dla kobiet w ciąży, które w ten sposób chcą zwiększyć komfort chodzenia.

Rehabilitacja mięśni

Działania rehabilitacyjne dotyczy także układu mięśniowego, a ich celem jest przywrócenie lub optymalne poprawienie pracy poszczególnych układów mięśniowych. Dolegliwości te nierzadko mają podłoże neurologiczne. Przykładem może być tutaj dystonia nerwu twarzowego, polegająca na mimowolnych skurczach pewnych części twarzy. Wiele przydatnych informacji dotyczących tego problemu można znaleźć tutaj: https://ckr.pl/leczenie-dystonii-ogniskowych-polowiczego-kurczu-twarzy/. Istnieją różne rodzaje dystonii, w przypadku połowicznego kurczu twarzy są to powtarzające się, mimowolne, krótkotrwałe skurcze jednej połowy twarzy. Zaburzenia te mogą mieć podłoże genetyczne (dystonia pierwotna) lub stanowić efekt przebytych chorób neurologicznych (dystonia wtórna). 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × cztery =