Jakie dodatki i wyposażenie do wnętrza sprawi, że stanie się ono nietuzinkowe w odbiorze?

Każdy chce, by wnętrza jego domu były piękne i zachwycały od wejścia wszystkich gości. Niestety niebanalna, ciekawa aranżacja to spore wyzwanie dla amatorów, którzy nie mając doświadczenia, zazwyczaj sięgają po proste rozwiązania podpatrzone w sieciówkach z wyposażeniem lub w popularnych magazynach wnętrzarskich. Jeśli boimy się zaszaleć z kolorami na ścianach, deseniami na tapicerowanych meblach oraz nie chcemy inwestować w designerskie, włoskie meble to nasz projekt uratują dodatki. Tak samo jak w przypadku stroju, nietuzinkowe akcesoria mogą stworzyć doskonałą stylizację godną najlepszych projektantów. 

Magiczna moc dodatków

Nawet najprostsze wnętrze może nabrać zupełnie nowego wyrazu, dzięki interesującym dodatkom. Tekstylia w wyrazistych barwach, druciana lampa o industrialnej formie, fantazyjne grafiki na ścianach oraz przydatne bibeloty w postaci wazonów, świeczników, czy też ramek na zdjęcia nadadzą ciekawszego, bardziej domowego charakteru całej aranżacji. Pamiętajmy, że najłatwiej odmienić ponadczasowe, klasyczne wnętrze, do którego pasuje wiele rodzajów akcesoriów. Dobrze jest także unikać nadmiaru. Mając wyrazistą lampę wisząca na środku salonu, nie montujmy rzucających się w oczy kinkietów. Takie połączenia rzadko prezentują się dobrze w wykonaniu amatorów. Weźmy także pod uwagę, że światło we wnętrzach ma ogromne znaczenie, dlatego nie ograniczajmy ilości jego źródeł. Lepiej postawić na wiele minimalistycznych modeli lamp, niż jeden stylowy żyrandol, który nie doświetli całego pomieszczenia.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *