Na czym polega kasacja samochodu?

Często zdarza się, że uszkodzone auto nie kwalifikuje się do naprawy ze względu na rodzaj awarii lub koszty naprawy znacząco przewyższają wartość samochodu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zezłomowanie go, aby nie zabierał miejsca na parkingu lub w garażu. Kasacja samochodu pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów i zutylizować uszkodzony pojazd. Szukając firmy zajmującej się profesjonalną kasacją aut warto zapoznać się z ofertą, choćby na witrynie https://cargryf.pl/

Kasacja pojazdu krok po kroku

Decydując się na kasację samochodu trzeba przestrzegać wyznaczonych procedur. Poszukując punktu, który przyjmuje auta na złom trzeba rozeznać się, czy działa on legalnie i posiada odpowiednie zezwolenia. Z kolei pojazd, który ma zostać poddany kasacji musi posiadać numer VIN lub numer nadwozia. W momencie przekazania auta na złomowisko stacja demontażu unieważnia tablice rejestracyjne, dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu. Na dowód tego punkt wydaje odpowiednie zaświadczenia, z którymi właściciel auta musi udać się do wydziału komunikacji, aby wyrejestrować pojazd oraz zgłosić ten fakt do ubezpieczyciela, aby uniknąć płacenia kolejnych składek. Za zezłomowany pojazd właściciel otrzymuje wynagrodzenie, zależne od wagi samochodu. Musi on jednak zostać oddany do kasacji kompletny, ponieważ gdy jego masa będzie niższa niż 90% wagi nowego pojazdu- wynagrodzenie nie zostanie wypłacone. Złomowanie to świetny sposób na pozbycie się zepsutego pojazdu w sposób legalny z możliwością otrzymania zapłaty za nie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 3 =