Podstawowe wyżywienie dla koni

Konie to majestatyczne zwierzęta, które dzięki swojemu pięknemu wyglądowi i użyteczności zdobyły sobie rzesze miłośników na całym świecie. Jednak aby mogły zachować swoją urodę, potrzebują dobrej, zbilansowanej diety, która pozwoli im cieszyć się zdrowiem i ograniczy możliwość kontuzji. Dlatego każdy hodowca koni (jeśli jeszcze tego nie zrobił) powinien zainteresować się tym, na czym polega odpowiednia, końska dieta i na tej podstawie zapewnić swoim zwierzętom odpowiednie wyżywienie.

 Czego potrzebuje każdy koń?

Jednym z najbardziej newralgicznych punktów w końskiej budowie ciała są stawy – tyczy się to szczególnie koni przeznaczonych na tor wyścigowy, ale pozostałe również mogą nabawić się kontuzji w tym zakresie. Aby problemy ze stawami nie utrudniały naszym zwierzętom ruchu, powinniśmy stosować odpowiednie preparaty i odżywki, które wspomogą aparat ruchowy koni i ochronią je przed niepotrzebnymi urazami. Jednym z nich jest MSM dla koni, który dba o odpowiednia ilość mazi stawowej i przyspiesza ich regenerację po długotrwałym lub intensywnym wysiłku.

Ponadto, sama dieta i pasza również jest ważna. Warto tutaj rozważyć zainwestowanie w tzw. wysłodki buraczane, które będą idealnym zamiennikiem dla regularnych pasz i siana. Mają obniżoną zawartość tłuszczu i skrobi, ale za to dużą ilość włókna, co gwarantuje stopniowe uwalnianie się energii i lepszą kondycję konia. Więcej na ich temat, do jakich koni nadają się najlepiej i dlaczego górują nad zwykłą paszą, dowiemy się ze strony https://www.zywieniekoni.pl/wyslodki-buraczane/.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć + trzy =