Jak montuje się ograniczniki parkingowe?

Na parkingach samochodowych powszechnie montuje się fizyczne ograniczniki (inaczej separatory). Służą one przede wszystkim do wydzielania poszczególnych miejsc postojowych oraz ochrony pojazdów przed poważnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki odblaskowej taśmie polimerowej pokrywającej ich powierzchnię są doskonale widoczne nawet w nocy. Wysokiej jakości modele znajdziemy w ofercie m.in. sklepu online: https://odbojnice24.pl/ograniczniki-parkingowe-c-114.html.

Zastosowanie odpowiednich łączników to wymóg konieczny 

Standardowy ogranicznik parkingowy jest stworzony z masy kauczukowej, która charakteryzuje się znakomitą odpornością na pęknięcia i oddziaływanie szkodliwych warunków pogodowych, a także niepodatnością na rozwarstwianie. Proces mocowania takiego elementu do nawierzchni betonowej lub asfaltowej obejmuje zawsze kilka etapów. Pierwszy z nich polega na dokładnym oczyszczeniu podłoża z kamieni i drobnych śmieci. Ma to na celu uzyskanie maksymalnej stabilności separatora. Kolejnym krokiem jest wyznaczenie punktów łączeniowych z uwzględnieniem odległości pomiędzy ścianą bądź dowolną przeszkodą a miejscem montażu. Oto pozostałe niezbędne czynności:

– wykonanie otworów za pomocą wiertarki udarowej;

– umieszczenie w otworach kołków rozporowych;

– delikatne nałożenie ogranicznika i użycie dedykowanych wkrętów do jego trwałego zespolenia z podłożem.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *