Praktyczne wyposażenie i akcesoria dla osób ograniczonych ruchowo

W Polsce żyje zaskakująco wiele osób zmagających się na co dzień z niepełnosprawnością ruchową. Do tej grupy zaliczamy zarówno seniorów, jak i ludzi po przebytych urazach czy zaawansowanych chorobach. Jeśli my również jesteśmy ograniczeni fizycznie, to powinniśmy koniecznie zadbać o wyposażenie swojego mieszkania w szereg rozwiązań i akcesoriów ułatwiających codziennie funkcjonowanie. W pierwszej kolejności przyda się elektryczny fotel pionizujący. 

Uzyskanie optymalnego komfortu życia jest możliwe

Wspomniany we wstępie fotel to mebel z wbudowanym siłownikiem, który wykazuje działanie silnie rehabilitacyjne. Pozwala bowiem na perfekcyjne dostosowanie ustawień do indywidualnych preferencji (pozycja siedząca, leżąca, półleżąca). Kolejną pożądaną konstrukcją jest materac przeciwodleżynowy wspierający właściwe krążenie krwi. Gwarantuje on równomierne rozłożenie nacisku ciała podczas snu, co eliminuje powstawanie bolesnych odparzeń. Na uwagę zasługują ponadto takie udogodnienia, jak siedzisko prysznicowe, nasadka toaletowa z podłokietnikami, szafki kuchenne z wysuwanymi na prowadnicach szufladami (widzące maksymalnie 1,5 m nad ziemią), lustro uchylne z wysięgnikiem oraz maty antypoślizgowe w pomieszczeniach wilgotnych. Osoby obłożnie chore muszą natomiast zaopatrzyć się w pieluchomajtki, które zapobiegają zabrudzeniu pościeli moczem. Posiada je w ofercie poszczególny internetowy sklep medyczny https://almach.pl/sklep/kategoria-produktu/sypialnia/pieluchomajtki/.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *