Jak są objawy fobii społecznej i jak się nią zająć?

Fobia społeczna jest formą lęku, który powoduje, że ludzie boją się lub obawiają sytuacji społecznych, czasami do tego stopnia, że zakłóca to ich codzienne życie.

Ludzie, którzy mają fobię społeczną mogą stać się niezwykle niespokojni o zrobienie lub powiedzenie czegoś wstydliwego lub upokarzającego. Mogą się martwić, że zostaną ocenione przez innych lub myśleć, że inni ludzie stale je obserwują, co sprawia, że czują się niepewnie.

Fobia społeczna może być spowodowana przez genetykę, chemię mózgu i środowisko. Wpływa na ludzi w różny sposób, ale najczęstsze objawy to:

Uczucie zdenerwowania przed wydarzeniem społecznym

Ludzie mogą czuć się bardziej niespokojni niż zwykle w sytuacjach, w których muszą poznać nowych ludzi lub mówić przed innymi. Mogą się martwić, że powiedzą coś nieodpowiedniego lub zawstydzającego.

Trudności z odprężeniem się podczas przyjęcia lub innego wydarzenia z udziałem innych osób

Ludzie mogą zacząć się pocić, drżeć lub mieć problemy z oddychaniem, kiedy są w pobliżu innych osób, które sprawiają, że czują się niekomfortowo. Niektórzy ludzie mogą opuścić pokój tak szybko, jak to możliwe, jeśli zaczynają czuć się przytłoczeni przez swoje objawy lękowe.

Unikanie miejsc społecznych

Unikanie pewnych miejsc lub wydarzeń z powodu obawy o to, jak zareagują inni, jeśli nie wypadną wystarczająco dobrze – na przykład unikanie imprez lub chodzenie na imprezy, na których wiedzą, że będą musieli wystąpić przed innymi ludźmi.

Gdzie zaczerpnąć pomocy?

Jeśli zmagasz się z zaburzeniem lęku społecznego i ma ono wpływ na Twoje życie, są rzeczy, które możesz zrobić, aby sobie pomóc. Może się okazać, że zaczerpnięcie pomocy od specjalistów w dziecinie psychologii z takich stron jak https://hh24.pl/ może być skuteczne w leczeniu objawów.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *