W co wyposażyć domowy barek?

Przemyślanie wyposażony barek ułatwi nam przeprowadzenie wielu imprez czy spotkań ze znajomymi. Odpowiednia aranżacja wnętrza pozwoli nam na umieszczenie tego mebla nawet na mniej przestrzennych powierzchniach. Barki dostępne są w wielu formach, toteż bez większych trudności wpasujemy wybrany do dominującego w mieszkaniu stylu. Co jednak powinno znaleźć się w barku, aby ten służył wszystkim jak najefektywniej?

 

Nie tylko alkohol, ale i akcesoria barmańskie

Przygotowanie drinków i ich podawanie nie jest domeną jedynie profesjonalnych barmanów. Aby przygotować proste napoje alkoholowe, niepotrzebne nam będą zaawansowane umiejętności. Choć, trzeba przyznać, iż wiele dodatków dedykowanych barmanom, z pewnością ułatwi nam sprawne poruszanie się przy barku. Nieocenionym elementem, nie tylko w okresie letnim, ale i zimowym, okaże się pojemnik do lodu. Nic tak nie podkreśla smaku drinka, jak podanie go w formie schłodzonej.

 

Jeśli poświęcimy odrobinę czasu i praktyki na pewne triki barmańskie, szybko zauważymy, iż serwowane przez nas drinki cieszą się coraz większym poważaniem. Poza klasycznym pojemnikiem do lodu warto zainwestować w kruszarkę, produkującą lód kruszony (tańszą opcją będzie wykorzystanie blendera domowego z opcją kruszenia). Napoje podane z takim dodatkiem wyglądają imponująco, a niektóre przepisy wręcz wymagają zastosowania lodu kruszonego. Podczas jesiennych i zimowych chłodnych wieczorów na domowych stołach częściej gościć będzie wino grzane. Funkcjonalnym wyborem okazać się może kubek do grzańca, który ochroni nasze dłonie przed wyższą temperaturą. Poza tym, do podstawowej listy należy wliczyć: shaker, szklanice barmańskie, kieliszki czy korkociągi.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 2 =