Co warto mieć pod ręką podczas menstruacji?

Ekologiczne produkty, które dobrze jest stosować podczas menstruacji

Wybór środków higienicznych na półkach sklepowych jest obecnie bardzo duży. Warto jednak przy ich zakupie kierować się nie tylko ładnym opakowaniem, ale sprawdzić, czy wykonane są z bezpiecznego dla naszego zdrowia materiału, gdyż mają kontakt z ciałem przez wiele godzin oraz jak oddziałują na środowisko. Ekologiczne podpaski poprawią samopoczucie w te mniej oczekiwane dni każdej kobiecie, która ceni sobie produkty nieuczulające i niepodrażniające, charakteryzujące się dobrą chłonnością i wygodą użytkowania, a także wykonane w taki sposób, aby jak najmniej ingerować w środowisko naturalne. Bogatą ofertę podpasek ekologicznych można znaleźc w sklepie internetowym https://gentleday.pl/produkty/podpaski

Oprócz ekologicznych podpasek, będących ulepszoną, ale jednak wciąż klasyczną opcją warto sięgnąć podczas menstruacji po eko kubeczki menstruacyjne dostępne na https://gentleday.pl/produkty/kubeczki-menstruacyjne. Jest to rozwiązanie, które zapewni komfort przede wszystkim z 2 powodów. Po pierwsze, dużo większa chłonność i brak konieczności częstej wymiany. Po drugie, nie wydzielanie się przykrego zapachu ze względu na brak dostępu tlenu. Wszystko to sprawia, że w ciągu dnia, czy nocy można naprawdę zapomnieć o okresie. W przeciwieństwie do popularnych podpasek, w przypadku kubeczków menstruacyjnych produkowanych jest mniej odpadów, przez co można jeszcze bardziej zadbać o środowisko. Ze względu na wielokrotność użytkowania można również zaoszczędzić pieniądze, jeśli przeliczylibyśmy zakupy zwykłych środków higienicznych np. w ciągu roku. Jest to jednorazowy większy wydatek, lecz podsumowując i tak jest tańszą opcją.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =