Jak powinna wyglądać prawidłowa kocia dieta?

Najważniejszą zasadą dobrej, kociej diety jest to, aby była ona zbilansowana i odpowiadała potrzebom zwierzaka. Inaczej żywić się będzie młody kociak, a inaczej dorosły. Dobierając odpowiednią karmę należy zastanowić się nad tym, czy chcemy utrzymać wagę zwierzęcia, dostarczyć bardzo aktywnemu pupilowi odpowiednią ilość energii, czy też odchudzić wykastrowanego milusińskiego.

Kilka podstawowych uwag

Koty są drapieżnikami, co oznacza, że mięso jest absolutną podstawą ich jadłospisu. W naturalnych warunkach, żywią się one małymi ptakami, gryzoniami, a także owadami i jajami ptaków. Koci organizm jest więc dostosowany do trawienia białka i tłuszczu, a nie węglowodanów. Szukając najlepszej karmy dla swojego pupila, należy sprawdzać skład produktu. Im większy procent mięsa, tym lepiej. Kot powinien unikać w pożywieniu zbóż, dlatego najlepiej, aby ten składnik w ogóle nie pojawiał się w karmie. Poza białkiem odzwierzęcym, w opakowaniu powinny znaleźć się też tłuszcze, makro i mikroelementy, witaminy, węglowodany, przeciwutleniacze i woda. Kocię w wieku do roku powinno mieć nieograniczony dostęp do jedzenia. Starszy zwierzak, dostawać 4-5 małych posiłków dziennie.

Bardzo istotne jest by pamiętać o tym, by zwierzę miało stale zapewniony dostęp do świeżej wody. Zwłaszcza, jeśli poza mokrą karmą jest karmiony również suchą.

W Pet Centrum dostępne są różne rodzaje karm. Karmy dla kociąt do roku, dla dorosłych, dla wysterylizowanych oraz dla kocich staruszków. Zwierzęta rasowe często wymagają karmienia specjalistycznymi produktami, o czym również należy pamiętać. Sugerowana ilość pokarmu na jedną porcję jest opisana na opakowaniu. Należy samodzielnie dokonać wyliczeń, biorąc pod uwagę wiek i wagę zwierzaka.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *