Sposoby na bezpieczne przewożenie rowerów

Kierowca, który chce przewieźć rower samochodem może skorzystać z kilku opcji. Polskie prawo dopuszcza bowiem możliwość przewożenia go na dachu, w bagażniku samochodu, na haku lub na specjalnej przyczepie. Wybór najlepszego sposobu uzależniony jest przede wszystkim od wielkości posiadanego pojazdu oraz roweru, ilości sprzętu do przewiezienia oraz własnych upodobań.

W co trzeba się wyposażyć, aby bezpiecznie przewieźć rower? 

Do tego, aby rower przewieźć na dachu konieczny jest bagażnik. Składa się on z bazy oraz mocowanych do niego uchwytów na rower. Na rynku dostępne są modele, które umożliwiają przewiezienie jednorazowo nawet 6 jednośladów. Zamontowanie tego rodzaju bagażnika jest bardzo proste. Nie ogranicza on w żaden sposób widoczności kierowcy. Innym sposobem jest przymocowanie rowerów do bagażnika, który montuje się na haku z tyłu pojazdu. Dzięki tym niezwykle przydatnym akcesoriom, jakimi są bagażniki rowerowe na hak 4 rowery można przewieźć bez najmniejszego problemu. Można go w każdej chwili odczepić, jeśli akurat nie jest on potrzebny. Gdy chcemy do transportu jednośladów wykorzystać przyczepkę, musi ona posiadać odpowiednie oświetlenie. Takie rozwiązanie daje także nieograniczony dostęp do bagażnika, dzięki czemu w każdej chwili można do niego coś włożyć lub wyjąć. Rower można także umieścić w bagażniku, jeśli złożymy tylne siedzenia. Musi on być jednak odpowiednio zabezpieczony pasami, aby w razie ostrego hamowania nie przesunął się w przód i nie zagrażał osobom podróżującym z przodu.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *