Jak są robione peruki syntetyczne?

Peruki stają się coraz chętniej stosowanym produktem na naszym rynku. Wbrew pozorom nie korzystają z nich wyłącznie chore oraz starsze osoby, które borykają się z wypadaniem włosów, ale i przeciętni klienci, którzy chcą w szybki i komfortowy sposób zmienić swoją fryzurę.
Z racji tego, iż technologia i postęp dotarły także i do działu perukowego, to produkty te powoli przestają kojarzyć się ze sztucznym i matowym odblaskiem i barwą włosa. Jednym z efektów było powstanie tak zwanych peruk syntetycznych. Charakteryzują się one precyzyjnym dopasowaniem do kształtu głowy i komfortowym przyleganiem, co pozwala nam na pozbycie się uczucia stałej niepewności, czy może przypadkowo peruka nie przemieściła się na naszej głowie. Produkty syntetyczne cechuje, przede wszystkim precyzyjne wykonanie, które wręcz uniemożliwia odróżnienie ich od naturalnych włosów.

Peruki syntetyczne, w odróżnieniu od tych wykonanych z naturalnych włosów nie wymagają każdorazowego układania fryzury po ich nałożeniu na głowę. Innowacje zastosowane podczas produkcji syntetycznego włosia pozwoliły na ułożenie jednego trwałego wzoru, a struktura użytych do produkcji materiałów narzuca całej stylizacji trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Z racji tego, iż do ich wykonania używa się zazwyczaj rozbudowanych maszyn fabrycznych, a nie ręcznych przyrządów – jak w przypadku naturalnych peruk – produkcja charakteryzuje się dużo niższymi kosztami. Jak łatwo przewidzieć, odbija się to na wyjściowej cenie syntetycznych produktów, które są po prostu dużo tańsze od ich odpowiedników z prawdziwych włosów. Jednak, tańsze technologiczne rozwiązania wpływają również na długookresowe użytkowanie produktu. Peruki syntetyczne, zazwyczaj, nadają się do wyrzucenia po okresie 6-8 miesięcy.

Duży wybór peruk znajdziesz na przykład na stronie: http://tukkahouse.com/.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 1 =