Steampunkowe wesele

Świat wokół nas się zmienia. Zmieniają się też style, nurty, pojawiają nowe subkultury. Nie zmienia się jedno – uczucie. Wiele par chce wesela, nie rezygnując ze swojego stylu, a zatem pragnie, by w tę sformalizowaną ceremonię wprowadzić indywidualny akcent. Coraz więcej mówi się o steampunkowych weselach. Steampunk to odnoga cyberpunku, ale odnosząca się do alternatywnej historii podyktowanej wiekiem pary i wiktoriańską Anglią. Wesela, których motywem przewodnim jest steampunk, bazują na stylistyce “szalonych naukowców” czy też motywów wprost z retro-przyszłości. To nie tylko styl życia, to także moda.

Moda na steampunkowym weselu

Najwięcej emocji podczas wesela budzi suknia Panny Młodej. W wersji steampunkowej ma ona szerokie pole do popisu. Polecanym modelem są sukienki ślubne koronkowe. Kolor w tym przypadku nie stanowi ograniczenia. Można postawić na klasyczną biel, bądź też zaszaleć – niemal każdy kolor powinien wpasować się w motyw.

Ciekawym przykładem mogą też być zwiewne suknie ślubne. Można wkomponować do tego obcisły gorset. Nie istnieją też żadne ograniczenia w kwestii dodatków – mile widziane są rękawiczki i futurystyczne parasolki. Mężczyźni szukający ubioru na swój hipsterski ślub czerpią inspiracje z epoki wiktoriańskiej. Frak czy surdut z elegancką muszką doskonale odegrają więc swoją rolę.

Steampunkowe wesela ostatnimi czasy mocno wpisują się w kanony mody. Odpowiedni ubiór Państwa Młodych to podstawa, by goście wczuli się w klimat alternatywnego XIX wieku. Taka uroczystość z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń nie tylko nowożeńcom, ale i zaproszonym gościom. Ponadto, będzie prezentować się wyjątkowo na pamiątkowych fotografiach – szczególnie jeśli będą to dagerotypy.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 3 =