Strój na wesele – jak łączyć kolory?

Jedyną ogólnie znaną zasadą ubioru na ślub i wesele jest nie ubieranie białego stroju. Zwłaszcza kobiety zaproszone jako goście nie powinny ubierać białych sukienek, a już tym bardziej sukni przypominających ślubne. Ma to na celu nie odwracanie uwagi od panny młodej. Sporo osób uważa też, że nie wypada ubierać czarnej odzieży, która z kolei kojarzy się z pogrzebem. Jednakże czarne buty czy męskie garnitury bardzo często są wybierane na wesele i jeśli państwo młodzi nie zażyczą sobie inaczej można śmiało je nosić.

Każde wesele ma swoje zasady

Warto pamiętać, że to państwo młodzi wypisując zaproszenia mogą ustalić tzw. dress code i trzeba się do niego podporządkować. Coraz częściej zdarza się też wesela tematyczne, gdzie od gości wymaga się stosownego do tematu przebrania. Jednakże i podczas klasycznego wesele, gdzie nie ma podanych reguł ubioru, trzeba kierować się rozeznaniem, wyczuciem smaku i choćby doborem kolorów.

Wiele pań stawia na barwne sukienki. Można do nich dobrać srebrne czółenka, które świetnie sprawdzą się z jasnymi kreacjami. Jednakże jeśli sukienka jest srebrna i buty są w tym samym kolorze może to wypaść niekorzystnie. Srebrne buty będą też świetnie pasować do czarnej sukienki, choć tu mogą odwracać od niej uwagę.

Z kolei panowie najczęściej przychodzą w garniturach i półbutach męskich. Warto jednak pamiętać o wybraniu butów o klasycznym kroju oraz kolorze, który pasuje do garnituru np. brązowe buty do brązowego garnituru. Krawat powinien być pod kolor stroju partnerki. Choć może też być po prostu dopasowany kolorystycznie do koszuli.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − sześć =