Szukamy lamp do salonu

Oświetlenie to element decydujący zarówno o nastroju panującym w danym wnętrzu, jak i o jego funkcjonalności. Dotyczy to zwłaszcza salonu, w którym spędzamy mnóstwo czasu, odpoczywając po ciężkim dniu w pracy czy oddając się lekturze książki. Odpowiednio dobrane lampy stojące i wiszące sprawią, że przebywanie w tym pomieszczeniu będzie prawdziwą przyjemnością.

Stylowe oświetlenie sufitowe i podłogowe

Lampy i inne elementy oświetlenia to istotny składnik aranżacji salonu, ponieważ tworzą atmosferę i pomagają w osiągnięciu stanu relaksu. Zazwyczaj nie wystarczy tam jeden centralny żyrandol — właściwego oświetlenia wymagają bowiem również punkty oddalone od środka pomieszczenia, takie jak fotel, stolik nocny czy przestrzeń nad łóżkiem. A zatem w salonach najczęściej rozmieszcza się lampy sufitowe, kinkiety ścienne, lampy podłogowe, a także ozdobne listwy LED-owe. Oczywiście wybór poszczególnych rozwiązań musi być podyktowany wielkością wnętrza, stylem jego aranżacji, ilością punktów koniecznych do oświetlenia oraz naszymi potrzebami. W nowoczesnym salonie rolę lampy centralnej może pełnić panel LED lub reflektor wyposażony w opcję sterowania światłem. Warto tutaj zastosować również lampy stojące i kinkiety w prostych oprawach i stonowanych kolorach. Wiele tego typu produktów znajdziemy m.in. w tym sklepie: https://lightfactory.com.pl/lampy-retrovintage-cat-103. Z kolei we wnętrzach industrialnych albo loftowych sprawdzą się minimalistyczne lampy wykonane z surowych materiałów, takich jak beton czy metal. Można nawet zdecydować się na zwykłe sznury z dekoracyjnymi żarówkami, rozwieszone na ścianach. W salonach rustykalnych i klasycznych funkcję oświetlenia warto powierzyć produktom drewnianym z kloszem, wyposażonym w żarówki LED-owe (ekologiczne).

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × cztery =