Widoczność na hali produkcyjnej – spojrzenie od strony BHP

Zagadnienie BHP w firmie to nie tylko środki ochrony indywidualnej dla pracowników, praca w warunkach przyjaznych zdrowiu czy szkolenia okresowe przeprowadzane przez inspektorów. Bezpieczeństwo pracy to także pomiary czynników szkodliwych na stanowiskach oraz dostosowanie oświetlenia do potrzeb pracowników, ponieważ inne oświetlenia instalowane są w biurach, a inne na halach produkcyjnych. W takich miejscach oświetlenie powinno mieć duży kąt padania światła oraz kompleksowy system chłodzenia, gdyż świeci się nieprzerwanie przez kilkanaście godzin w ciągu doby. Przykładowo, oprawa przemysłowa Arctic LED dysponuje wszystkimi wyżej wymienionymi cechami, a dodatkowo jest niezwykle oszczędna, ponieważ posiada funkcję automatycznego wyłączania. 

Wymagania dla lamp przemysłowych

Bez względu na rodzaj wykonywanych prac na hali produkcyjnej, zastosowane lampy i oprawy muszą być bezpieczne dla pracowników i wytwarzanych towarów. Zainstalowane oprawy nie mogą męczyć wzroku oraz powinny emitować jak najmniejszą ilość ciepła. Najlepszym wyjściem jest zamontowanie opraw z technologią LED, która świeci z taką samą mocą cały czas i nie zniekształca naturalnych kolorów otoczenia swoją barwą. Kolejno lampy muszą spełniać wysokie wymagania jakościowe, które zapewnią ich długą żywotność i względną bezawaryjność. Ciekawą ofertę opraw oświetlenia posiada firma https://ledkos.pl/ specjalizująca się w produkcji lamp przemysłowych. Ich produkty cechuje wysoka jakość, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa, która kolejno przekłada się na wydajność pracowników.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − sześć =