Co może się przydać do sprzątania pokoju po dniu pełnym zabaw?

Zabawa bez bałaganu nie może być udana. Często podstawowym błędem rodziców jest niewygospodarowanie chociażby małej przestrzeni dla malucha. Zamiast tego urządzają oni kącik zabaw np. w salonie. Skutkuje to ciągłym bałaganem i porozrzucanymi zabawkami. Zastanawiamy się jak temu zaradzić, a rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Odpowiednie schowki i pojemniki na zabawki sprawią, że nie tylko przestrzeń będzie wyglądała bardziej estetycznie, ale także zachęcimy tym nasze dziecko do samodzielnego sprzątania po zabawie.

Zabawa przez sprzątanie

Zastanawiając się jak nakłonić malucha do sprzątania po zabawie powinniśmy pamiętać, że nie możemy traktować tego jako kary. Spróbujmy przekształcić obowiązek w zabawę i wymyślać różne gry np. rzucanie zabawkami do pojemnika. Taka aktywność sprawi, że zainteresujemy dziecko, a po jakimś czasie sprzątanie stanie się jego normalnym zdrowym nawykiem. Oczywiście musimy jeszcze wybrać odpowiednie pojemniki. Zwykłe plastikowe i przeźroczyste już dawno wyszły z mody. Teraz wszystko może być elementem wystroju. Przykładem jest kolorowy i designerski pojemnik na klocki lego, który w kształcie jednego wielkiego elementu idealnie ozdobi pokój dziecka. Mogą być większe lub mniejsze, w różnych kształtach czy kolorach. Wszystko zależy od naszego gustu. Są także niesamowicie pojemne, a zajmują mało miejsca, co jest bardzo ważne przy sprzątaniu. Oprócz tego warto także zainwestować w różne wiszące półki czy worki na pluszaki. To wszystko sprawi, że pokój naszego dziecka będzie nie tylko piękny, ale przede wszystkim praktyczny.   

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *