Za pomocą jakich rozwiązań obniżyć poziom wód gruntowych?

Wysoki poziom wód gruntowych może uniemożliwiać prowadzenie prac budowlanych. W przypadku pojawienia się takiego problemu konieczne jest odwodnienie terenu. Obecnie stosuje się kilka metod, a każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników.

Studnie depresyjne i drenaż podziemny

Jednym z wykorzystywanych rozwiązań jest budowa studni depresyjnej. Po wykopaniu głębokiego odwiertu powstaje lej depresyjny, do którego spływa woda gruntowa. Umieszczenie w studni pompy głębinowej pozwala pozbyć się nadmiaru wody i osuszyć teren. Alternatywnym rozwiązaniem jest budowa drenażu podziemnego. Jest to dosyć skomplikowana metoda, wymagająca zastosowania szeregu rur drenarskich, do których spływa woda.

Wykorzystanie systemu igłofiltrów

Obniżanie poziomu wód gruntowych umożliwia także system igłofiltrów. W jego skład wchodzi kilka rur o niewielkiej średnicy zakończonych filtrami szczelinowymi. Po wpłukaniu rur w odwadniany teren następuje ich przyłączenie do kolektora ssącego. Kolektor ssący podłącza się do pompy ciśnieniowej, odpowiedzialnej za zasysanie i odprowadzanie wody. Jeśli ktoś chciałby przekonać się na własne oczy, jak wyglądają i działają igłofiltry Bydgoszcz to miejscowość, do której warto się udać. Na terenie miasta prowadzone są inwestycje wykorzystujące tę metodę odwadniania terenu.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *