Co wchodzi w zakres usług informatycznych

Korzystanie z usług informatycznych firmy zewnętrznej, czyli tzw. outsourcing, pozwala w znacznym stopniu zoptymalizować koszy związane z utrzymaniem systemu IT w przedsiębiorstwie. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim dostęp do najnowszych technologii oraz możliwość współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami. Jednym ze znanych i cenionych podmiotów działających w tej branży jest warszawska firma jeton. W niniejszym artykule zostaną wymienione najważniejsze oferowane przez nią (i nie tylko) usługi.

Outsourcing IT to gwarancja wydajniejszej pracy  

Głównym zadaniem realizowanym przez firmy informatyczne jest konfiguracja całego systemu, a także jego późniejsza aktualizacja. Poza tym tego rodzaju podmioty zajmują się często szkoleniem pracowników w zakresie obsługi nowoczesnych urządzeń, wdrażaniem ochrony antywirusowej i oprogramowania, dostawą komputerów i innych elementów, prowadzeniem audytów, sporządzaniem dokumentacji (i zarządzaniem nią) oraz tworzeniem kopii bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o pozostałe, nieco mniej popularne usługi, to warto wymienić choćby:

  • usuwanie na bieżąco wszelkich awarii i usterek
  • administrowanie (opiekowanie się) środowiskiem serwerowo-sieciowym 
  • tworzenie i serwisowanie aplikacji
  • zarządzanie hostingiem oraz plikami w tzw. chmurze
  • wynajem pracowników, czyli body leasing

Dodajmy, że usługi informatyczne mogą być zarówno jednorazowe, jak i długoterminowe. W przypadku podpisania umowy na stałą współpracę mamy jednak gwarancję dwudziestoczterogodzinnego wsparcia. W sytuacji, gdy jesteśmy akurat na etapie poszukiwania odpowiedniej firmy, powinniśmy koniecznie zainteresować się ofertą tego podmiotu: https://www.jeton.pl/uslugi-informatyczne-warszawa/.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 11 =