Skoki spadochronowe – Czy to sport dla każdego?

Skoki spadochronowe to sport, który uprawiany jest w wielu krajach na całym świecie. Pierwszy skok ze spadochronem wykonał Louis-Sebastien Lenormand 22 listopada 1783 roku. Został on wykonany jako eksperyment, a nie z zamiarem stworzenia dyscypliny sportowej.

Kto może skakać ze spadochronem?

Skydiving to sport dla każdego, ale nie jest zalecany dla osób z chorobami serca, epilepsją i innymi problemami zdrowotnymi. Nie jest też polecany dla osób z lękiem wysokości. Może być jednak świetnym wyzwaniem dla tych, którzy chcą pokonać swoje lęki lub po prostu dobrze się bawić w gronie przyjaciół. Jeśli interesują Cię skoki ze spadochronem Wrocław jest miastem, które to umożliwia.

Ile trzeba mieć lat?

Skoki spadochronowe to sport, który może być uprawiany przez osoby w każdym wieku, choć aby wziąć udział w skokach spadochronowych we Wrocławiu należy mieć ukończone 18 lat. Nie ma ograniczeń wiekowych co do tego, kto może skoczyć ze spadochronem, ale jeśli masz mniej niż 18 lat, to Twój rodzic lub opiekun musi podpisać z Tobą formularz dopuszczenia.

Jak wygląda pierwszy skok?

Pierwszy skok ze spadochronem jest ekscytującym doświadczeniem i trwa około jednej minuty. Zostaniesz przypięty pasami do uprzęży, która jest połączona z instruktorem za pomocą linki i wyjdziesz z samolotu na dużej wysokości. Kiedy będziesz już w stanie swobodnego spadania, Twój instruktor zwolni swój hamulec, aby móc podziwiać widoki, podczas gdy Ty będziesz doświadczał uczucia nieważkości. Podczas skoku ze spadochronem możesz doświadczyć uczucia ekscytacji i zachwytu, gdy będziesz spadać w kierunku Ziemi. Po około jednej minucie instruktor pociągnie za linkę, aby rozwinąć spadochron. Będziesz delikatnie dryfować z powrotem na Ziemię, gdzie instruktor wypuści spadochron.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *