Vanlife w Polsce – czy to możliwe?

Z roku na rok w Polsce coraz bardziej popularny staje się tzw. vanlife. To nic innego jak sposób życia polegający na ciągłym podróżowaniu po kraju kamperem, czyli pojazdem kempingowym perfekcyjnie przystosowanym do długich wypraw. Jest to rozwiązanie niezwykle emocjonujące i dostarczające mnóstwo pozytywnych wrażeń, choć trzeba się jednocześnie liczyć z koniecznością pójścia na sporo kompromisów. W wypożyczalni kamperów bez problemu znajdziemy taki pojazd, który w pełni zaspokoi nasze oczekiwania i potrzeby.

Kilka wartościowych wskazówek dla początkujących

Vanlife jest przeznaczony przede wszystkim dla osób kreatywnych, odważnych, myślących nieszablonowo oraz uwielbiających poznawać nowe miejsca i ludzi. W tym przypadku istnieją dwie odrębne drogi. Po pierwsze można sprzedać dom lub mieszkanie, zamieniając adres zameldowania na lokalizację GPS. Oczywiście niezbędne jest tutaj wybranie pojazdu z doskonałą izolacją termiczną (ociepleniem) – ze względu na niskie temperatury panujące w naszym kraju w okresie zimowym.

Z drugiej jednak strony dopuszczalne jest normalne życie na co dzień (praca zawodowa, rodzina, dom) i podróżowanie vanem jedynie co weekend. Istotne znaczenie ma bez wątpienia wyposażenie naszego środka transportu. Pożądane są w szczególności następujące elementy:

– miejsca do spania – dla jednej, dwóch lub kilku osób (w zależności od zapotrzebowania)

– przestrzeń do bezpiecznego przechowywania bagażu

– toaleta z muszą klozetową (chemiczną), mini prysznicem i niewielką umywalką

– meble – w postaci stołu, szafki kuchennej, krzeseł

– urządzenia AGD – lodówka, kuchenka gazowa

– zbiornik na czystą wodę

– centrala energetyczna z butlą gazową

– klimatyzacja

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *