Czy pomoc adwokata podczas rozprawy rozwodowej jest niezbędna?

Nie zawsze miłość jest wieczna i nie każde małżeństwo zgodnie trwa przez całe życie. W Polsce rozwody są stosunkowo częste – zazwyczaj wynikają one z niechęci współmałżonków do dalszego wspólnego życia wskutek rozłamu pożycia małżeńskiego. Często przyczyną rozwodów są również zdrady, a także brak chęci budowania wspólnej przyszłości. Rozwód może zakończyć się orzeczeniem o winie jednego z małżonków lub na podstawie zawartej ugody. Sprawy komplikują się w trudnych sytuacjach, kiedy to oboje z partnerów nie chcą się ze sobą dogadać – najczęściej przyczyną nieporozumień jest opieka nad nieletnimi dziećmi, a także kwestie majątkowe. W niektórych sytuacjach warto jest skorzystać z pomocy mediatora, który ułatwia komunikację i często wspiera obie strony w dążeniu do zawarcia odpowiedniej ugody. Przed podjęciem decyzji o rozwodzie warto jest także skorzystać z pomocy terapeuty i udać się w miarę możliwości na terapię małżeńską, która często jest ostatnią deską ratunku dla partnerów.

Rozwód, a obecność adwokata – kiedy warto jest się zdecydować na pomoc prawną?

Niektóre sprawy rozwodowe wymagają zaangażowania w nie specjalisty, czyli adwokata. Więcej na temat roli prawnika w rozwodach można znaleźć na stronie https://www.rozwadowska-kucka.pl/blog/pomoc-prawna/adwokat-rozwod. Z reguły adwokat wybierany jest przez któregoś z małżonków w ramach usługi prywatnej. W przypadku braku możliwości poniesienia kosztów, istnieją przesłanki do powołania prawnika z tzw. urzędu. Warto zdecydować się na pomoc specjalisty, gdyż gwarantuje to wysoką skuteczność dochodzenia swoich racji.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *