Czy tatuaże dla dzieci są bezpieczne?

O tym, że dzieci niemal we wszystkim chcą naśladować dorosłych, wiedzą chyba wszyscy rodzice. Dotyczy to zarówno sposobu ubierania się, słuchania muzyki, jak i niekiedy zupełnie innych kwestii, takich jak fryzury czy kolczyki. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy pociecha z zamiłowaniem rysuje niezmywalnymi cienkopisami obrazki na swoim ciele i po cichu marzy o prawdziwym, dorosłym tatuażu?

Kompromis przede wszystkim

Obecnie na rynku dostępna jest całkiem szeroka oferta rozmaitych akcesoriów dla maluchów, wśród których warto wyróżnić zmywalne tatuaże dla dzieci w formie naklejek. Ich aplikacja jest niezwykle prosta i polega na przyklejeniu do skóry wybranego obrazka oraz zwilżenie go wodą. Tak wykonany tatuaż, zależnie od zewnętrznych czynników i dbania o niego, może utrzymać się od kilku godzin do nawet kilku dni, pozwalając na wymianę go co jakiś czas. W celu szybszego usunięcia naklejki, wystarczy zastosować do mycia ciepłą wodę z mydłem lub niewielką ilość oliwki. Wielu rodziców martwi się jednak, czy tego rodzaju ozdoby są wystarczająco bezpieczne dla ich dzieci pod kątem składu. Otóż współcześnie produkowane tatuaże wykonywane są z nietoksycznych i bezpiecznych dla skóry dziecka składników, które nie przyczyniają się do powstawania alergii ani podrażnień. W przypadku maluchów, dla których nałożenie naklejki następuje pierwszy raz w życiu, zawsze jednak warto obserwować miejsce aplikacji w celu upewnienia się, czy dziecko nie ma uczulenia na klej lub zastosowane barwniki.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *