Czy warto kupić auto z zawieszeniem pneumatycznym?

Z roku na rok wzrasta popularność aut osobowych z zawieszeniem pneumatycznym. Różni się ono od tradycyjnego przede wszystkim budową, ponieważ posiada w swojej konstrukcji specjalne miechy napełnione powietrzem zamiast zwykłych amortyzatorów oraz sprężyn. Dzięki temu gwarantuje znacznie wyższy komfort jazdy – w szczególności po nierównej, wymagającej nawierzchni. Jeśli np. interesuje nas samochód volvo zawieszenie pneumatyczne posiada większość nowych modeli tej marki.

Optymalna wygoda podczas podróżowania

Zakup samochodu osobowego wyposażonego w zawieszenie pneumatyczne to znakomite rozwiązanie głównie dlatego, że taki pojazd bez względu na warunki drogowe perfekcyjnie tłumi wszelkie wstrząsy. Dzięki temu jazda jest dużo przyjemniejsza dla kierowcy i pasażerów, a także bardziej bezpieczna, ponieważ ryzyko ewentualnego wypadku wskutek utraty panowania nad autem zostaje ograniczone do minimum.

Duże znaczenie ma fakt, że omawiane zawieszenie pozwala dowolnie ustawić wysokość prześwitu oraz siłę tłumienia. Jest to wyjątkowo przydatne w przypadku częstego zjeżdżania z dróg asfaltowych na ścieżki leśne lub kamieniste (gwarancja braku uszkodzenia podwozia czy utknięcia w grząskim gruncie).

Ostatnim kluczowym atutem pojazdów z zamontowanym system pneumatycznym jest zjawisko automatycznego poziomowania tylnej osi bezpośrednio po załadowaniu całego bagażnika rzeczami o dużym ciężarze. Efekt to utrzymanie własności jezdnych na odpowiednim poziomie, co jest nierzadko sporym problemem w autach z tradycyjnym zawieszeniem.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 4 =