Jak podłączyć węże hydrauliczne?

Węże hydrauliczne są bardzo ważnym elementem każdego systemu hydrauliki siłowej. To one odpowiedzialne są za transport oleju hydraulicznego pod bardzo wysokim ciśnieniem i wprawianie w ruch maszyn oraz urządzeń. Hydraulika siłowa znajduje bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle oraz rolnictwie. Wymaga jednak stosowania najwyższej jakości elementów, gwarantujących odpowiednią szczelność. Jak zapewnić szczelność w systemach hydraulicznych?

Szczelne złącza hydrauliczne

Każdy wąż hydrauliczny, przed podłączeniem do systemu, musi zostać zakuty w odpowiednią końcówkę. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ do systemów tych, przeznaczone są specjalistyczne złączki hydrauliczne, które powinny być wykonane z materiałów odpornych na olej i bardzo wysokie ciśnienie. Złączki należy zakuć na specjalistycznych maszynach – zakuwarkach do węży hydraulicznych. Dodatkowe informacje o zakuwaniu węży hydraulicznych, można znaleźć pod linkiem https://hydrotop.net/oferta/pneumatyka/zakuwanie-wezy-hydraulicznych/. Do węża hydraulicznego należy oczywiście zastosować taką końcówkę, której odpowiednik damski lub męski znajduje się w maszynie.

Jeżeli wąż został odpowiednio zakuty i sprawdzony po kątem szczelności, można go podłączyć do systemu hydrauliki siłowej. Bardzo ważne jest, aby bardzo dokładnie sprawdzić szczelność połączenia, ponieważ podczas pracy, system hydrauliczny generuje bardzo wysokie ciśnienie. Ewentualne rozszczelnienie, może doprowadzić do zerwania przewodu. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ ucierpieć może nie tylko maszyna, ale również pracownicy przebywający w jej pobliżu.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *