Jak podłączyć węże hydrauliczne?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Węże hydrauliczne są bardzo ważnym elementem każdego systemu hydrauliki siłowej. To one odpowiedzialne są za transport oleju hydraulicznego pod bardzo wysokim ciśnieniem i wprawianie w ruch maszyn oraz urządzeń. Hydraulika siłowa znajduje bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle oraz rolnictwie. Wymaga jednak stosowania najwyższej jakości elementów, gwarantujących odpowiednią szczelność. Jak zapewnić szczelność w systemach hydraulicznych?

Szczelne złącza hydrauliczne

Każdy wąż hydrauliczny, przed podłączeniem do systemu, musi zostać zakuty w odpowiednią końcówkę. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ do systemów tych, przeznaczone są specjalistyczne złączki hydrauliczne, które powinny być wykonane z materiałów odpornych na olej i bardzo wysokie ciśnienie. Złączki należy zakuć na specjalistycznych maszynach – zakuwarkach do węży hydraulicznych. Dodatkowe informacje o zakuwaniu węży hydraulicznych, można znaleźć pod linkiem https://hydrotop.net/oferta/pneumatyka/zakuwanie-wezy-hydraulicznych/. Do węża hydraulicznego należy oczywiście zastosować taką końcówkę, której odpowiednik damski lub męski znajduje się w maszynie.

Jeżeli wąż został odpowiednio zakuty i sprawdzony po kątem szczelności, można go podłączyć do systemu hydrauliki siłowej. Bardzo ważne jest, aby bardzo dokładnie sprawdzić szczelność połączenia, ponieważ podczas pracy, system hydrauliczny generuje bardzo wysokie ciśnienie. Ewentualne rozszczelnienie, może doprowadzić do zerwania przewodu. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ ucierpieć może nie tylko maszyna, ale również pracownicy przebywający w jej pobliżu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje maszyn pakujących do zakładów przemysłowych – w jakie należy zainwestować?
Rodzaje maszyn pakujących do zakładów przemysłowych – w jakie należy zainwestować?
W dzisiejszych czasach pakowanie towarów kawałkowych, sypkich i płynnych w zakładach przemysłowych odbywa się głównie automatycznie. Służą do tego rozmaite […]
Czy VR jest dla każdego?
Czy VR jest dla każdego?
Ostatnio bardzo modne są okulary VR, które sprawiają to, że można dzięki nimi przenieść się w inny wymiar. Jest to […]
Czym zajmuje się architekt krajobrazu?
Czym zajmuje się architekt krajobrazu?
Architekt krajobrazu jest zawodem, który zajmuje się bardzo szeroką dziedziną działalności związanej z projektowaniem lub ochroną terenu. Do jego zadań […]