Czym ogrzewać dom na zimę?

Mimo tego, że w kalendarzach wciąż mamy lato, za oknami zrobiło się bardzo jesiennie. Chłodne noce skłaniają wielu posiadaczy domów jednorodzinnych, bliźniaków i innych budynków pozbawionych podłączenia do cieplika miejskiego do gromadzenia opału na nadchodzące miesiące. Jeśli decyzja o doborze pieca jest wciąż przed nami, dobrze rozważyć proekologiczne opcje, takie jak np. pompy ciepła. Gdy jednak jesteśmy posiadaczami kotłów na paliwo stałe, mamy ograniczoną ilość opcji. Tu jednak również powinniśmy decydować się na materiały, które w czasie spalania nie generują nadmiaru szkodliwych zanieczyszczeń. Co zatem kupić, by zapewnić sobie ciepło i nie szkodzić naturze?

Węgiel dla ekologów

Zapewne każdy kiedyś słyszał o ekogroszku, jednak sama nazwa niewiele w tym przypadku mów. Ekogroszek to nic innego jak paliwo stałe wytwarzane z węgla. Podstawową różnicą jest tu dosyć ostra selekcja wysokokalorycznego materiału o niskiej zawartości siarki. Dzięki temu oraz dzięki zastosowaniu specjalnych kotłów, w czasie spalania do atmosfery przedostaje się znacznie mniej pyłów oraz dwutlenku węgla. Tego typu paliwo jest stosunkowo tanie i bardzo łatwo dostępne. Bez problemu kupimy ekogroszek we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, ale także w mniejszych miejscowościach. Korzystając z internetowych kalkulatorów, będziemy mogli obliczyć nasze zapotrzebowanie na materiał opałowy. Zamówienie większej ilości węgla pozwoli nam dodatkowo zaoszczędzić na transporcie. Zrobienie odpowiednio dużych zapasów sprawi, że nie będziemy musieli martwić się ich uzupełnieniem, gdy nadejdą mrozy.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *