Jakich błędów uniknąć przy budowie tarasu?

Taras to obecnie najchętniej stawiany obiekt drewniany przy domach jednorodzinnych. Swoją popularność zawdzięcza głównie temu, że jest idealnym miejscem do wypoczynku czy grillowania z rodziną i przyjaciółmi. Aby we właściwy sposób spełniał swoją rolę przez wiele lat, musi zostać jednak odpowiednio zaprojektowany oraz zbudowany. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie błędy w tym zakresie są popełniane najczęściej.

Kilka istotnych wskazówek

Przy budowie tarasu trzeba przede wszystkim pamiętać o wykonaniu szczelnej i wystarczająco wydajnej izolacji, która skutecznie ochroni go przed działaniem wody gruntowej oraz atmosferycznej. W przeciwnym razie elementy drewniane będą szybko gniły, co z pewnością doprowadzi do destrukcji obiektu. 

Ogromne znaczenie ma też unikanie błędu polegającego na wykorzystaniu kiepskich materiałów (drewno, beton), rezygnacji z barierki (zabezpiecza przed wypadnięciem) oraz nie zadbaniu o właściwy spadek (grozi to przeciekaniem). Dodajmy, że budowa tarasu na gruncie wymaga zawsze wytyczenia obszaru, pozbycia się wierzchniej warstwy ziemi i wypełnienia podbudowy zagęszczonym piaskiem.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + jeden =