Do czego służą migomaty?

Migomaty są rodzajem spawarek, które umożliwiają spawanie elektrodą topliwą przy użyciu technologii MIG (w osłonie gazów obojętnych np. argon,hel) lub technologii MAG (w osłonie gazów aktywnych np. dwutlenek węgla). To właśnie ze względu na wykorzystywaną technologię spawarkę tego rodzaju nazywa się migomatem.

Zastosowanie migomatów

Ze względu na swój gabaryt i cenę migomaty rzadziej wykorzystywane są jako narzędzie do prac domowych. Częściej, dzięki dużej wydajności, szybkości i jakości pracy, używane są w różnych gałęziach przemysłu. Za sprawą swojej mocy i możliwości spawania półautomatycznego, automatycznego czy zrobotyzowanego używa się ich zarówno w mniejszych warsztatach, jak i w ogromnych firmach, zajmujących się produkcją seryjną np. rur, samochodów czy nawet statków i okrętów.

Migomaty wykorzystywane są do prac, wymagających wysokiej jakości spoin. Technologia MIG znajduje swe zastosowanie w przypadku spawania metali nieżelaznych takich jak miedź lub aluminium. Natomiast w przypadku stali konstrukcyjnych wykorzystywana jest technologia MAG. Dzięki temu migomaty uważane za urządzenia nie tylko szybkie i wydajne, ale przede wszystkim wielofunkcyjne i nadające się do pracy z różnego rodzaju materiałem.

Oprócz spawania różnego rodzaju materiałów, migomaty znajdują zastosowanie również w innego rodzaju procesie łączenia elementów. Jest nim lutospawanie łukowe, stosowane przy łączeniu blach ocynkowanych czy w przypadku połączeń różnoimiennych np. miedzi ze stalą. Narzędzia te są dostępne w profesjonalnych sklepach, takich jak profimarket.pl.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 9 =