Falownik – jakie występują jego typy?

Falownik to urządzenie, które zmienia prąd stały (DC) na prąd zmienny (AC). Inwertery są używane do przekształcania energii elektrycznej z akumulatora lub panelu słonecznego w prąd zmienny do użytku domowego. Inwertery są również używane w połączeniu z ładowarką do pojazdów elektrycznych, co pozwala na ładowanie samochodu za pomocą energii generowanej przez panele słoneczne lub akumulatory.

Inwertery występują w dwóch rodzajach:

Falowniki z czystą sinusoidą 

Wytwarzają one czystą moc sinusoidalną, która jest taka sama jak standardowe napięcie i częstotliwość sieci energetycznej. Falowniki z czystą sinusoidą są droższe od falowników z modyfikowaną sinusoidą, ale lepiej nadają się do wrażliwej elektroniki, takiej jak komputery, telewizory i sprzęt stereo.

Modyfikowane falowniki sinusoidalne 

Wytwarzają one rodzaj wyjścia, które wygląda jak fala kwadratowa przy niskich napięciach i częstotliwościach. Są one znacznie tańsze od czystych falowników sinusoidalnych, ale nie nadają się do wrażliwych urządzeń elektronicznych, takich jak komputery czy telewizory, ponieważ generują zakłócenia, które mogą je z czasem uszkodzić (choć może to potrwać lata).

Jeśli poszukujesz odpowiedniego produktu, to koniecznie odwiedź stronę internetową: https://sempolska.com.pl/ i poznaj interesujące Cię szczegóły.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *