Jak dobrać biustonosz, aby efektowny i jednocześnie wygodny?

Potrzebujesz nowej bielizny? Wchodzisz do sklepu i nie wiesz na co się zdecydować? Wyboru na pewno nie ułatwia fakt, że typów biustonoszy jest tak dużo, jak osobistych zapotrzebowań kobiet. Należy jednak pamiętać, że jest to element garderoby, który powinien być idealnie dopasowany do sylwetki i biustu. W przeciwnym wypadku będzie powodował niewygodę, a nawet negatywnie wpływał na zdrowie. Jak więc wybrać idealny biustonosz?

O czym pamiętać przy wyborze biustonosza?

Przede wszystkim dobry biustonosz odpowiednio przytrzyma Ci biust i poprawi jego wygląd, co więcej odciąży też kręgosłup. Zapewni świetne samopoczucie, da poczucie komfortu i doda pewności siebie. Zatem przy jego wyborze należy pamiętać o kilku rzeczach.

  • Ramiączka – muszą być tak dobrane, aby nie spadały z ramion i nie uwierały;
  • Miseczka – musi być idealnie dopasowana do kształtu biustu, nie może spłaszczać, deformować piersi, uwierać, czy odstawać. Jeśli masz duże piersi nada się niemal każda, jeśli zaś małe i chcesz je uwidocznić – można skorzystać z efektów biustonosza push-up;
  • Obwód – powinien ściśle przylegać, ale nie powodować uczucia ucisku;
  • Fiszbiny – muszą otaczać całą pierś, nie wbijać się i nie uciskać tkanki tłuszczowej.

Ważne też jest, aby przód i tył biustonosza znajdowały się mniej więcej na tej samej wysokości, tuż pod piersiami. Zapewni to komfort i odpowiednie podtrzymanie biustu.

Zawsze przymierzaj biustonosz!

Nie kupuj biustonosza bez przymierzenia, nawet jeśli znasz swój rozmiar. Może się okazać, że dany model jest dla Ciebie nieodpowiedni. Kup ten, który najlepiej leży i w którym czujesz się swobodnie. Dobrze dobrany sprawi, że nie będziesz odczuwać jego noszenia. Będzie wygodny, a jednocześnie wymodeluje Ci dekolt i poprawi całą sylwetkę.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *