Jak poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny fizjoterapii?

Fizjoterapia jest jedną z dziedzin nauk medycznych. Służy do przywracania pacjentom zdolności ruchowych, ograniczonych z powodu przebytych urazów ortopedycznych, albo na skutek dysfunkcji wywołanych schorzeniami neurologicznymi. W kompetencjach fizjoterapeuty leży diagnoza zakresu dysfunkcji, opracowanie strategii przebiegu leczenia oraz ocena postępów w terapii na jej kolejnych etapach. Fizjoterapia jest też ukierunkowana na leczenie dolegliwości bólowych narządów ruchu, stawów i kręgosłupa.

Podstawą jest trafna diagnoza

Działania fizjoterapeutyczne prowadzone są na podstawie diagnozy funkcjonalnej. Jej narzędziami są specjalistyczne testy kliniczne. Jak je wykonywać i interpretować ukazuje książka FizjoDiagnostyka, zawierająca ponad 250 arkuszy badających sprawność ruchową wszystkich części ciała. Pozwalają one precyzyjnie określić źródło dolegliwości pacjenta i na tej podstawie dobrać metody leczenia i zaplanować cały przebieg terapii. Książka FizjoDiagnostyka dostępna jest również w formie E-booka. Zawiera dużo praktycznych informacji pozwalających na usystematyzowanie wiedzy, lub poszerzenie jej o nowe treści.

Ewaluacja

Każdy fizjoterapeuta chce poznać efekty swojej pracy. Testy kliniczne zaprezentowane w książce FizjoDiagnostyka umożliwiają określenie, jakie pacjent zdobył sprawności, które wcześniej były dla niego niedostępne. Jest to wskaźnikiem skuteczności zastosowanych metod. Ewaluacja pozwala na weryfikowanie lub doskonalenie strategii oddziaływania terapeutycznego, ukierunkowanej na likwidację skutków procesów chorobowych i poprawę jakości życia pacjenta

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *