Jak urządzić małe mieszkanie dla całej rodziny?

Małe mieszkanie może być pomysłowo i funkcjonalnie urządzone. Bez problemu znajdziemy w nim miejsce dla każdego członka rodziny, jeśli tylko wykorzystamy sprytne rozwiązania, które znajdziemy w sklepach z meblami. Salon służący również jako sypialnia rodziców powinien być wyposażony w wygodną sofę narożną za dnia stanowiącą doskonałe miejsce do relaksu, a w nocy zapewniającą komfortowy sen. Dobrze jest kupić także stylowy fotel, który znajdziemy m.in. na witrynie https://meblerajo.pl/sklep,1,wajnert-meble.html. Musimy pamiętać też o odpowiednio dużym stole. Mając do dyspozycji aneks kuchenny, świetnym pomysłem będzie wykorzystanie wyspy lub półwyspu i hokerów jako strefy jadalnej.

Mały pokój dzieci

Mając jedno dziecko, doskonale sprawdzi się klasyczne, pojedyncze łóżko parterowe. Jeśli jednak nasze maluchy będą musiały dzielić pokój, najlepiej postawić na ramę piętrową lub antresolę. W ten sposób zaoszczędzimy sporo cennego miejsca. Powinniśmy także zadbać o przestronną szafę na ubrania. Na małej powierzchni świetnie zda egzamin zabudowa pod sam sufit, dzięki której maksymalnie wykorzystamy przestrzeń do przechowywania.

Postarajmy się wydzielić naszym pociechom ich własny kącik nawiązujący do pasji, ulubionych kolorów lub motywów. Taka prywatna przestrzeń koło łóżka lub biurka da dziecku poczucie intymności. W celach dekoracyjnych wykorzystajmy ściany. Chcąc, by maluchy same wykazały się inwencją twórczą, możemy użyć farby tablicowej. W miarę upływu lat ten czarny fragment muru zmieni swoją funkcję i posłuży jako notatnik lub miejsce do spisania planu lekcji.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *