Różne typy styczników dostępnych na rynku

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup stycznika nie jest łatwym zadaniem. Jest tak wiele czynników, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu. Dużo ciekawych egzemplarzy styczników będziemy mogli znaleźć za pośrednictwem witryny internetowej https://hazbi.com/pl/styczniki-schneider-i-lovato.

Rodzaj obciążenia

Pierwszym krokiem do zakupu stycznika jest określenie rodzaju obciążenia, jakie będzie on obsługiwał. Można to zrobić, znając moc silnika i amperaż, który pobiera. Kolejnym krokiem będzie określenie wymagań dotyczących napięcia. Istnieje wiele różnych typów styczników dostępnych na rynku. Są to między innymi styczniki półprzewodnikowe, przekaźniki awarii zasilania, przerywacze próżni i inne. Każdy typ ma swoje zalety i wady, które należy zrozumieć przed zakupem jednego.

Styczniki półprzewodnikowe

Są bardzo szybkie, niezawodne i mają niskie wymagania konserwacyjne. Są jednak droższe niż inne typy styczników. Urządzenia te są używane w aplikacjach o wysokim cyklu pracy, które wymagają częstego przełączania i mają duże wymagania prądowe.

Przekaźniki awarii

Przekaźniki awarii zasilania są używane, gdy masz aplikację, która wymaga wielu wyłączników w jednym miejscu. Mają one również wbudowane bezpieczniki dla każdego wyłącznika, więc jeśli któryś z obwodów zawiedzie, wszystkie inne będą nadal działać poprawnie. To sprawia, że są świetne do zastosowań takich jak systemy HVAC, gdzie może być więcej niż jedna sprężarka lub wentylator działający jednocześnie, ale tylko jeden może być zasilany w tym samym czasie ze względu na ograniczenia okablowania.

Przerywacze próżni

Przerywacze próżni są używane w aplikacjach, które wymagają wrażliwego sprzętu, takiego jak komputery lub inna wrażliwa elektronika, gdzie nie ma miejsca na błędy z wahaniami energii elektrycznej lub skokami z innych źródeł, takich jak uderzenia piorunów lub inne zjawiska naturalne, które mogą powodować nagłe zmiany obciążenia elektrycznego bez ostrzeżenia lub powiadomienia przed ich wystąpieniem (takie jak trzęsienia ziemi).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego służy układ wydechowy w samochodzie?
Do czego służy układ wydechowy w samochodzie?
Jednym z niezwykle ważnych elementów samochodu osobowego jest układ wydechowy. Obejmuje on zespół kilku części silnika, a jego podstawowym zadaniem […]
Skitouring – na czym polega?
Skitouring – na czym polega?
W ostatnim czasie niezwykle popularny wśród miłośników gór stał się skitouring. Jest to aktywność będąca połączeniem standardowej turystyki zimowej z […]
Praktyczne wyposażenie i akcesoria dla osób ograniczonych ruchowo
Praktyczne wyposażenie i akcesoria dla osób ograniczonych ruchowo
W Polsce żyje zaskakująco wiele osób zmagających się na co dzień z niepełnosprawnością ruchową. Do tej grupy zaliczamy zarówno seniorów, […]