Jakie miejsca warto odwiedzić na Malediwach?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Malediwy to tropikalne państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim. Składa się z ponad tysiąca wysp koralowych zgrupowanych w podwójnym łańcuchu 26 atoli, wzdłuż kierunku północ-południe, rozłożonych na powierzchni około 90.000 kilometrów kwadratowych.

Malediwy znane są z pięknej naturalnej scenerii i plaż. Dzięki krystalicznie czystym wodom i świetnej widoczności, są również znane jako jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

Co warto zobaczyć, będąc na Malediwach?

Jeśli chodzi o zwiedzanie na malediwach, wyróżnia się kilka miejsc, które są najczęściej odwiedzane przez turystów. Miejsca te oferują wiele atrakcji, od zabytkowych budynków po nowoczesne centra handlowe, restauracje i bary.

Hulhumale

Jest to najbardziej rozwinięta wyspa na Malediwach z mnóstwem sklepów i restauracji. To właśnie na niej znajduje się międzynarodowe lotnisko i największy meczet w kraju.

Kunfunadhoo

Ta wyspa ma dobre miejsca do snorkelingu, a także piękną plażę z drobnym piaskiem i czystą wodą. Znajduje się tam też jeden z najlepszych kurortów na Malediwach.

Gan

Ta niezamieszkana wyspa ma białe piaszczyste plaże, rafy koralowe i niesamowite życie morskie, które można odkryć podczas nurkowania z rurką lub nurkowania.

Atol Ari

Znana jest ona z dzikich plaż, czystej wody i wspaniałych miejsc do nurkowania! Jest to idealne miejsce na relaks i podziwianie piękna przyrody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje iniekcji i ich zastosowanie
Rodzaje iniekcji i ich zastosowanie
Każdy budynek, a w tym domy jednorodzinne, są narażone na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, które negatywnie wpływają na ich konstrukcję. […]
Jak pozbyć się worków pod oczami?
Jak pozbyć się worków pod oczami?
Wiele kobiet zmaga się z nieestetyczną opuchlizną pod oczami, zwaną potocznie workami, która dodaje lat i sprawia, że twarz wygląda […]
Jak wykonać pedicure w domu?
Jak wykonać pedicure w domu?
Co jest potrzebne, żeby zrobić domowy pedicure? Wydawać by się mogło, że do wykonania pedicure w domowym zaciszu wystarczy lakier […]