Jakie miejsca warto odwiedzić na Malediwach?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Malediwy to tropikalne państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim. Składa się z ponad tysiąca wysp koralowych zgrupowanych w podwójnym łańcuchu 26 atoli, wzdłuż kierunku północ-południe, rozłożonych na powierzchni około 90.000 kilometrów kwadratowych.

Malediwy znane są z pięknej naturalnej scenerii i plaż. Dzięki krystalicznie czystym wodom i świetnej widoczności, są również znane jako jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

Co warto zobaczyć, będąc na Malediwach?

Jeśli chodzi o zwiedzanie na malediwach, wyróżnia się kilka miejsc, które są najczęściej odwiedzane przez turystów. Miejsca te oferują wiele atrakcji, od zabytkowych budynków po nowoczesne centra handlowe, restauracje i bary.

Hulhumale

Jest to najbardziej rozwinięta wyspa na Malediwach z mnóstwem sklepów i restauracji. To właśnie na niej znajduje się międzynarodowe lotnisko i największy meczet w kraju.

Kunfunadhoo

Ta wyspa ma dobre miejsca do snorkelingu, a także piękną plażę z drobnym piaskiem i czystą wodą. Znajduje się tam też jeden z najlepszych kurortów na Malediwach.

Gan

Ta niezamieszkana wyspa ma białe piaszczyste plaże, rafy koralowe i niesamowite życie morskie, które można odkryć podczas nurkowania z rurką lub nurkowania.

Atol Ari

Znana jest ona z dzikich plaż, czystej wody i wspaniałych miejsc do nurkowania! Jest to idealne miejsce na relaks i podziwianie piękna przyrody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Stoły dotykowe – zalety i zastosowanie
Stoły dotykowe – zalety i zastosowanie
Właściwa prezentacja produktu lub usługi ma kluczowe znaczenie dla powodzenia w ich sprzedaży. Nie dziwi więc fakt, że wciąż poszukiwane […]
Jakie wyposażenie wybrać do kuchni?
Jakie wyposażenie wybrać do kuchni?
Urządzanie kuchni to trudna sztuka. Pomieszczenie nie może być tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Wysoka temperatura, jak i para […]
Kuchnia – jaki typ oświetlenia się sprawdzi najlepiej
Kuchnia – jaki typ oświetlenia się sprawdzi najlepiej
W nowoczesnych kuchniach każdy aspekt aranżacji ma duże znaczenie. Z ogromną starannością dobierane są meble, wszystkie akcesoria kuchenne, a nawet […]