Jakie ręczniki wybrać, by nie powodowały otarć?

Bez względu na to czy jest to ręcznik plażowy czy kąpielowy, powinien być on przyjemny w dotyku. Miękki materiał osuszy skórę, bez podrażniania jej oraz będzie bezpieczny dla osób o cerze wrażliwej. Dotyczy to szczególnie dzieci, które są bardziej podatne na otarcia. Jak więc wybrać odpowiednie ręczniki?

Naturalna bawełna dla delikatnej skóry

Tkaniną, która jest chyba najpopularniejsza, a przy tym delikatna w dotyku i bezpieczna w kontakcie ze skórą, jest bawełna. Sprawdza się ona nie tylko w przypadku odzieży, ale także wszelkich akcesoriów takich jak właśnie ręczniki. Te wykonane ze 100 proc. bawełny będą odpowiednio miękkie, a przy tym chłonne. W przypadku ręczników wykorzystuje się bawełnę frotte, która charakteryzuje się specyficznym splotem oraz sposobem produkcji. Dzięki temu materiał jest jeszcze bardziej przyjemny oraz szybciej chłonie wodę. Sprawdzi się więc zarówno w przypadku ręczników kąpielowych, jak i tych plażowych.

Certyfikaty gwarantują najlepszą jakość

Otarcia podczas osuszania skóry są powodowane przez sztywne i twarde ręczniki, które są wykonane z materiału kiepskiej jakości. Zanim więc kupisz ręcznik, najlepiej sprawdzić jego skład, a także odnaleźć informację o posiadanych atestach. Certyfikat, którego warto szukać w przypadku ręczników dla dzieci to Oeko-Tex Standard 100. Daje on pewność, że dany przedmiot spełnia najbardziej rygorystyczne normy i może być użytkowany bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo malucha. Dodatkową korzyścią będą oczywiście ciekawe wzory i kolory z postaciami z ulubionych bajek, jak np. te dostępne tu https://zaira.pl/reczniki-i-okrycia-kapielowe/reczniki-dzieciece. Z pewnością przypadną do gustu tym najmłodszym i nieco starszym.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *