Jakie wymogi trzeba spełniać, by móc wziąć auto w leasing?

Branie aut w leasing staje się coraz popularniejsze. Jest to efektem pewnego strachu przed pojazdami naszpikowanymi elektroniką, których wolimy nie posiadać na własność, by nie musieć w przyszłości ponosić wysokich kosztów napraw. Oprócz tego leasing często jest lepszym wyjściem niż kupowanie auta na kredyt, bo jest mniej formalności i wychodzi to po prostu taniej. Sprawdzamy jakie wymagania trzeba spełnić, by podpisać umowę leasingową.

Nie tylko dla przedsiębiorców

Przede wszystkim chcemy obalić mit, że leasing jest dostępny tylko dla przedsiębiorców. Otóż nie, każda osoba prywatna może podpisać umowę bez konieczności zakładania firmy. Nazywane jest to tak zwanym leasingiem konsumenckim i pod takim hasłem powinniśmy szukać firm oferujących tego typu usługi. Warto też skorzystać z kalkulatora kosztów, dzięki któremu dowiemy się ile będzie nas kosztowało wyleasingowanie auta danego typu. Kalkulator możemy znaleźć między innymi pod tym adresem: https://ajbfinance.pl/leasing/samochodow-osobowych/kalkulator/.

Warunki podpisania umowy

Leasing nie jest kredytem sensu stricto, jednak posiada pewne obwarowania, podobne do umów kredytowych. Większość firm świadczących te usługi wymaga, byśmy mieli „czyste konto” w rejestrach dłużników, takich jak BIK czy KRD. Jednak trafić na te listy nie jest trudno, wystarczy spóźnić się z zapłatą niewielkiego rachunku i kłopoty gotowe. Co począć w takiej sytuacji? Otóż wyjściem jest znalezienie podmiotu, który zaoferuje nam leasing bez KRD. Nie jest to wcale problematyczne, choć koszty mogą być nieznacznie większe. Możemy też postarać się o usunięcie naszych danych z rejestrów, choć to nie zawsze jest łatwe.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − osiem =