Kiedy warto pomyśleć o wymianie dachu na nowy?

Przestarzały i nieestetycznie wyglądający dach nie jest ozdobą żadnego domu. Jeszcze gorzej jest, gdy stare pokrycie dachowe zaczyna przeciekać. Ponadto woda może uszkodzić meble, sprzęt AGD, a co gorsza – konstrukcje budowlane Twojego domu mogą zacząć niszczeć z powodu ciągłej wilgoci. Aby uniknąć kłopotów i dużych strat finansowych, należy rozważyć naprawę dachu. Jeśli więc zdecydujemy się na takie działanie, to bez wątpienia pomogą nam w tym dekarze Poznań natomiast jest miastem, gdzie znajdziemy wielu fachowców w tej dziedzinie.

Oznaki, że nadszedł czas na wymianę dachu

Jest kilka rzeczy, które sprawiają, że warto się spieszyć z wymianą dachu. Pierwszym z nich, bardzo widocznym, jest zły wygląd dachu. Niezadbany, nieestetyczny dach psuje wizerunek całego domu.

Przeciekający dach

Drugim jest przeciekający dach. Jest to nie tylko szkodliwe dla Twojego samopoczucia i jakości życia, ale także dla samego mienia. Jeśli w Twoim domu trzeba ustawiać wiadra, aby zbierać wodę kapiącą z sufitu, gdy pada ulewny deszcz, zdecydowanie nie powinieneś się już dłużej torturować. Wilgoć może uszkodzić meble, urządzenia, obrazy, tapety i inne drogie przedmioty. Woda nie tylko niszczy konstrukcję całego domu, ale może również powodować pleśń, która jest bardzo szkodliwa dla zdrowia człowieka.

Nieszczelny dach

Trzeci powód jest taki, że „wypuszczasz” ciepło na zewnątrz przez nieszczelny dach. Chociaż nie jest to łatwe do zauważenia gołym okiem, istnieją pewne oznaki świadczące o złej izolacji dachu, takie jak sople zwisające na gzymsach lub obszarach dachu, na których stopniał śnieg. Mieszkanie w takim domu zwiększa koszty ogrzewania, a słaba izolacja zwiększa również przenikanie hałasu z ulicy do wnętrza domu.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *