Typy zbiorników wodnych – od czego zależy wybór każdego z nich?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór zbiornika wodnego zależy od wielu czynników, w tym wielkości i kształtu ogrodu, rodzaju roślin, które chcesz uprawiać, i budżetu.

Zbiorniki wodne nie są tylko dla ogrodów, mogą być również wykorzystywane do nawadniania trawników i drzew. Zbiornik jest obszarem, w którym woda jest gromadzona przed rozprowadzeniem jej po ogrodzie.

Zbiorniki występują w dwóch głównych typach: stawy powierzchniowe i zbiorniki podziemne. Typ, który wybierzesz, będzie zależał od Twoich potrzeb i budżetu.

Stawy powierzchniowe

Są to płytkie zbiorniki wodne, które są naturalne lub stworzone przez człowieka. Są łatwe w instalacji i utrzymaniu, ale wymagają więcej konserwacji niż zbiorniki podziemne – zwłaszcza jeśli chcesz zachować ich nieskazitelny wygląd. Stawy powierzchniowe najlepiej nadają się do mniejszych ogrodów z niewielką liczbą odmian roślin, ponieważ nie utrzymują dużo wody, więc nie wymagają częstego napełniania i czyszczenia.

Zbiorniki podziemne

Zbiorniki te przechowują duże ilości wody pod ziemią za pomocą rur, które doprowadzają i odprowadzają wodę ze zbiornika za pomocą zraszaczy lub systemów nawadniających. Zbiorniki podziemne mają kilka zalet w porównaniu ze stawami powierzchniowymi: są tańsze w instalacji i utrzymaniu, ponieważ nie ma potrzeby stosowania betonowych podstaw lub zapór; są bardziej wydajne, ponieważ woda nie wyparowuje, gdy jest przechowywana pod ziemią; oferują większą ochronę przed zamarzaniem; i są łatwiejsze do ukrycia, dzięki czemu rzadziej przyciągają niepożądaną uwagę. Aby wdrożyć następujące rozwiązanie wystarczy skorzystać z witryny http://www.carbo-san.com/zbiorniki/na-deszczowke/podziemne, która oferuje podziemne zbiorniki na deszczówkę wraz z montażem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak walczyć z ciągłym złym samopoczuciem?
Jak walczyć z ciągłym złym samopoczuciem?
Coraz większa ilość osób zmaga się ze złym samopoczuciem. Towarzyszy ono często nie tylko w ciągu dnia, ale i w […]
Praktyczne rozwiązania, które wzbogacą wystrój naszego ogrodu
Praktyczne rozwiązania, które wzbogacą wystrój naszego ogrodu
Każdy chciałby mieć piękny ogród, lecz niewielu ma czas, by go pielęgnować. Na szczęście jest mnóstwo sposób na wzbogacenie projektu […]
Jakie są najpopularniejsze sposoby stosowania CBD?
Jakie są najpopularniejsze sposoby stosowania CBD?
Istnieje wiele akcesoriów, które mogą pomóc uczynić Twoje doświadczenie CBD bardziej przyjemnym i wygodnym. Oto kilka z najlepszych, które warto […]