Typy zbiorników wodnych – od czego zależy wybór każdego z nich?

Wybór zbiornika wodnego zależy od wielu czynników, w tym wielkości i kształtu ogrodu, rodzaju roślin, które chcesz uprawiać, i budżetu.

Zbiorniki wodne nie są tylko dla ogrodów, mogą być również wykorzystywane do nawadniania trawników i drzew. Zbiornik jest obszarem, w którym woda jest gromadzona przed rozprowadzeniem jej po ogrodzie.

Zbiorniki występują w dwóch głównych typach: stawy powierzchniowe i zbiorniki podziemne. Typ, który wybierzesz, będzie zależał od Twoich potrzeb i budżetu.

Stawy powierzchniowe

Są to płytkie zbiorniki wodne, które są naturalne lub stworzone przez człowieka. Są łatwe w instalacji i utrzymaniu, ale wymagają więcej konserwacji niż zbiorniki podziemne – zwłaszcza jeśli chcesz zachować ich nieskazitelny wygląd. Stawy powierzchniowe najlepiej nadają się do mniejszych ogrodów z niewielką liczbą odmian roślin, ponieważ nie utrzymują dużo wody, więc nie wymagają częstego napełniania i czyszczenia.

Zbiorniki podziemne

Zbiorniki te przechowują duże ilości wody pod ziemią za pomocą rur, które doprowadzają i odprowadzają wodę ze zbiornika za pomocą zraszaczy lub systemów nawadniających. Zbiorniki podziemne mają kilka zalet w porównaniu ze stawami powierzchniowymi: są tańsze w instalacji i utrzymaniu, ponieważ nie ma potrzeby stosowania betonowych podstaw lub zapór; są bardziej wydajne, ponieważ woda nie wyparowuje, gdy jest przechowywana pod ziemią; oferują większą ochronę przed zamarzaniem; i są łatwiejsze do ukrycia, dzięki czemu rzadziej przyciągają niepożądaną uwagę. Aby wdrożyć następujące rozwiązanie wystarczy skorzystać z witryny http://www.carbo-san.com/zbiorniki/na-deszczowke/podziemne, która oferuje podziemne zbiorniki na deszczówkę wraz z montażem.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *