Malownicze trasy kajakowe – gdzie warto się wybrać?

Spływ kajakiem jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną lub ze znajomymi. Zwiedzanie ciekawych miejsc z pokładu kajaku pozwala spojrzeć na nie zupełnie inaczej. Trasy kajakowe, na które można się wybrać są bardzo różnorodne zarówno pod kątem trudności, jak i ich malowniczości. Przed wyruszeniem w podróż warto więc dowiedzieć się, które z nich są szczególnie warte uwagi. 

Jaką trasę kajakową wybrać?

Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych tras jest spływ Dunajcem. Jest to jedna z najbardziej malowniczych rzek w Polsce, a pływanie po niej przysparza niezapomnianych emocji. Podczas takiego spływu podziwiać można przede wszystkim piękno natury, które otacza koryto rzeki z każdej strony. Inną ciekawą trasą, którą zdecydowanie warto jest wziąć pod uwagę to spływ Białą Nidą, która przepływa przez województwo świętokrzyskie, a swój bieg kończy w nurtach Czarnej Nidy. Jest stosunkowo krótką trasą, dlatego polecana jest szczególnie dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kajakarstwem. Trasa ta uznawana jest także za mało wymagającą, ale jednocześnie bardzo malowniczą. Warto także rozważyć spływ po Czarnej Hańczy, która przebiega przez bajkową wręcz puszczę Augustowską. Do pokonania całej trasy trzeba kilku dni więc jest to wyprawa, podczas której trzeba zorganizować biwak. Jeśli nie chcemy decydować się na pokonanie całej trasy możemy wybrać zdecydowanie krótsze odcinki, które bez problemu przemierzyć można nawet w ciągu jednego dnia.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *