Mężczyźni też muszą schludnie wyglądać. Co mają do wyboru?

Nawet jeżeli w Twojej pracy nie ma ściśle obowiązującego dress codu i nikt nie zmusza Cię do wkładania muchy na każde spotkanie biznesowe w firmie, to i tak ubranie, jakie nosisz mówi co nieco o Twoim stosunku do pracy, klientów i przełożonych. Schludny ubiór może być istotny nawet jeśli nikt w regulaminie nie określił zasad, których należy stosować. Ubranie może stanowić swego rodzaju komunikat, dlatego warto zadbać o dobry wygląd także w życiu prywatnym.

Kiedy nie wiadomo jak się ubrać…

Jakie ubrania mężczyźni mają do wyboru? Wiele zależy od sytuacji. Inaczej ubierzesz się do pracy w urzędzie, a inaczej w start-upie czy na randkę z kobietą marzeń. W sytuacjach kiedy trudno jest określić co dobrze byłoby założyć często dobrze sprawdzi się tzw. styl półformalny, zwany inaczej casual smart. Jest to swego rodzaju połączenie codzienności z nutą wyważonej elegancji. Przykładem schludnego zestawienia, które sprawdzi się przy wielu okazjach będzie jasna gładka koszula oraz ciemne spodnie połączone z kardiganem męskim.

Schludny, czyli jaki?

Schludny strój powinien być wyprasowany, czysty i odpowiednio dopasowany do sylwetki. Jeżeli nie przyjaźnisz się z żelazkiem lub nie masz czasu, postaw na tkaniny, które łatwo się rozprasowują. W przypadku koszuli w drobny wzorek małych zagięć i niedociągnięć w prasowaniu nikt raczej nie zauważy, ale w przypadku jednolitych kolorów precyzja będzie niezwykle ważna. Noszenie za dużego garnituru nie zostanie odebrane jako szczyt elegancji, ponieważ podobnie jak zbyt mała koszula będzie wyglądać źle. Ważne są także dodatki – zadbaj, by buty były wypastowane i pasowały stylem do reszty.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × jeden =