Na jakie awarie indukcji trzeba być przygotowanym?

Płyty indukcyjne stały się w ostatnich latach niezwykle popularne, wypierając z rynku starsze modele gazowe. Niestety nie są wolne od usterek, a specjaliści wskazują nawet na typowe problemy związane z ich użytkowaniem. Do najpopularniejszych należą uszkodzenia mechaniczne, które mogą być spowodowane stosowaniem nieodpowiednich naczyń. Zastosowanie znajdują materiały takie jak żeliwo czy stal nierdzewna. Stosowanie innych może prowadzić do awarii. Innym problemem jest nieumiejętne usuwanie plam. Niewłaściwe środki czyszczące mogą przyczynić się do powstawania rys i nieusuwalnych śladów. Nie wolno też naczyń przesuwać po powierzchni płyty, tylko podnosić. Nie warto też wykorzystywać jej powierzchni jako dodatkowego blatu roboczego lub podstawki.

Uszkodzenia techniczne

Problemy techniczne mogą wynikać z nieprawidłowego użytkowania płyty indukcyjnej, jak i ukrytych wad. Pierwsze odnoszą się najczęściej do niewłaściwego podłączenia urządzenia. Niestety niektóre awarie mogą prowadzić do trwałego uszkodzenia sprzętu. W innych przypadkach warto skorzystać z usługi, jaką jest naprawa płyt indukcyjnych Poznań natomiast to jedno z miast, w którym działa wiele firm zajmujących się naprawą sprzętów AGD.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *