Nowoczesny wystrój okna

Wystrój okna, odpowiednio dobrany do stylu wnętrza może stanowić jeden z głównych elementów dekoracyjnych. Ponadto dodaje on elegancji, a także pomaga uzyskać wrażenie przytulności pomieszczenia. Dobierając rodzaj firan i zasłon, należy wziąć też pod uwagę ich funkcje praktyczne, czyli stopień ochrony przed promieniami słonecznymi czy wzrokiem ciekawskich.

Firany w nowej formie

Nowoczesne mieszkania, z modnymi obecnie dużymi oknami determinują styl ich aranżacji. Przestają być modne tkaniny koronkowe, czy żakardowe. Obecnie stawia się na delikatne, a jednocześnie stylowe rozwiązania. Jednym z nich są firany panele. Jest to dekoracja w formie prostokąta, uszyta z delikatnej tkaniny, zawieszona na karniszu z obciążonym dołem. Ma nowoczesny charakter, nie marszczy się, świetnie nadaje się zarówno do salonu jak i kuchni.

Rolety rzymskie

Innym rodzajem oryginalnej ozdoby okna jest roleta rzymska. Dzięki możliwości zastosowania różnego rodzaju tkanin można uzyskać pożądany stopień zaciemnienia czy osłony. Delikatne, prześwitujące materiały mogą pełnić rolę firan, natomiast gęste doskonale zasłonią okna. Ich niebanalny wygląd i delikatne poziome marszczenia nadają pomieszczeniu unikalny, nowoczesny charakter.

Klasyczne firany i zasłony

Nadal modne są również proste, długie do podłogi firanki w towarzystwie efektownych zasłon. Ogromny wybór takich materiałów oraz gotowych ozdób okiennych można znaleźć na stronie https://magdalena24.pl/zaslony. Z łatwością można je dobrać do każdego wnętrza. W dużych pomieszczeniach doskonale wyglądają tkaniny wzorzyste, lub w jednym, mocnym kolorze. Natomiast beże i bardzo popularne szarości są odpowiednie do wszystkich pomieszczeń, mogą stanowić delikatne wykończenie nowoczesnej aranżacji.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − szesnaście =