Odżywki na ratunek włosom

Problem zniszczony włosów dotyczy większości kobiet. Osłabione, wypadające włosy i rozdwajające się końcówki potrafią spędzić sen z powiek. Częstą przyczyną złej kondycji włosów jest brak odpowiedniej pielęgnacji. Zapominamy, że oprócz szamponu, którego zadaniem jest oczyszczanie, równie ważne jest stosowanie odżywek. Włosy codziennie narażone są na różne szkodliwe czynniki zewnętrzne – od zanieczyszczonego powietrza, po stylizację suszarką, prostownicą lub lokówką. Bez odpowiedniego odżywienia ich kondycja staje się coraz słabsza. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do każdego rodzaju włosów. Mamy więc w czym wybierać.

Odżywianie to podstawa

Żyjąc w ciągłym biegu często niejednokrotnie po umyciu włosów zapominamy lub świadomie nie nakładamy odżywki. Jest to błąd, którego konsekwencje ponoszą nasze włosy. Wraz z szamponem jest podstawą ich pielęgnacji. Dostarcza im niezbędnych składników odżywczych, które regenerują strukturę włosów sprawiając że stają się one mocne, zdrowe i lśniące. Nakładamy ją po każdym myciu, na osuszone ręcznikiem włosy. Po określonym czasie (najczęściej po ok. 2 minutach) dokładnie ją spłukujemy. 

Podczas suszenia włosów przydatne będą odżywki bez spłukiwania. Odpowiednio dobrane mogą stanowić dobrą bazę do dalszej stylizacji włosów. Pamiętajmy jednak, że zawartość składników odżywczych jest znacznie mniejsza niż w odżywce, którą należy spłukać. Dlatego powinna być stosowana jako dodatek, a nie zamiennik.

Kompleksowe działanie

Oprócz stosowania odżywki po każdym umyciu włosów, dwa razy w tygodniu powinnyśmy zagwarantować im skoncentrowaną dawkę odżywienia. W tym celu na osuszone ręcznikiem włosy nakładamy maskę, którą zmywamy po około 5 -10 minutach. Składniki zawarte w masce wnikają głębiej w strukturę włosa i skórę głowy niż odżywka. Jednak zbyt częste jej stosowanie może nadmiernie obciążyć włosy, co da efekt wręcz przeciwny do zamierzonego. Dlatego nie stosujemy jej codziennie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + 6 =