Techniki masażu i ich prozdrowotne efekty

Istnieje co najmniej kilkadziesiąt rodzajów masaży. Wśród nich klasyczny, jak i pozostałe, wyspecjalizowane. Każdy z nich wykonywany jest w innym celu, dzięki czemu przynoszą określone efekty i działanie. Klasyczny wykonywany jest w celu zrelaksowania i odprężenia pacjenta. Wykorzystywanych jest w nim kilkanaście technik w odpowiedniej sekwencji, w tym takie jak: głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, uciskanie czy wałkowanie. Masaż leczniczy znajduje zastosowanie w rehabilitacji, aby ograniczyć objawy chorób i urazów, szczególnie w obszarze narządów ruchu. Sportowy przywracają sprawność i kondycję ciału, przeciwdziałają kontuzjom i urazom. Pobudzający w przeciwieństwie do klasycznego stymuluje i zwiększa napięcie mięśni;

Tajski czy lomi lomi?

Ogromną popularność zdobywa masaż tajski, który łączy elementy refleksologii i rozciągania oraz pasywnej jogi, dzięki czemu jednocześnie relaksuje i dodaje energii. Natomiast lomi lomi, z którego ofertą można zapoznać się np. na witrynie internetowej http://www.masarnia-twojmasaz.pl/pl/masaze_masaz-lomi-lomi-nui,o,60, wykonywany jest z użyciem rolowanych pałeczek bambusa. Przebiega wraz z kojącą muzyką w tle, na ciało nakładany jest specjalny olejek. Celem masażu jest odprężenie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *