Osocze i fibryna w medycynie estetycznej – co warto wiedzieć?

Połączenie osocza i fibryny jest stosowane w medycynie estetycznej już od wielu lat. Popularność tej metody wynika przede wszystkim z faktu, że pozwala ona na osiągnięcie doskonałych efektów przy stosunkowo niewielkim wysiłku ze strony naszych pacjentów. Metoda ta może być stosowana nie tylko po zabiegach chirurgicznych czy urazach, ale także w ramach zabiegów anti-aging – na przykład przy leczeniu zmarszczek czy rozstępów (blizn zanikowych). Jeśli chcesz poznać wiele praktycznych informacji, to koniecznie sprawdź stronę: https://academy.mei.pl/tematy-szkolen/osocze-i-fibryna-w-medycynie-estetycznej/.

Co to jest osocze?

Osocze to płynny składnik krwi, który jest oddzielany od czerwonych krwinek podczas wirowania. W medycynie estetycznej stosuje się je jako wypełniacz do poprawy zmarszczek i blizn. Osocze zawiera czynniki wzrostu, które stymulują produkcję kolagenu w skórze, a tym samym poprawiają jej elastyczność.

Co to jest fibryna?

Fibryna to białko, które tworzy siateczkę w ranach, gdzie wiąże ze sobą uszkodzone fragmenty tkanek i pomaga im szybciej się goić. Ma również działanie przeciwzapalne i wspomaga gojenie się ran. Fibryna jest stosowana w medycynie kosmetycznej jako aktywny składnik kremów do leczenia blizn potrądzikowych oraz do poprawy wyglądu rozstępów po ciąży lub przyrostu/utraty wagi.

Jakie są różnice między nimi?

Osocze i fibryna to dwa rodzaje składników krwi. Ich rolą jest naprawa uszkodzonych tkanek, zwłaszcza w przypadku ran. Główna różnica między osoczem a fibryną polega na tym, że osocze zawiera czynniki krzepnięcia, które powodują krzepnięcie krwi, natomiast fibryna jest cząsteczką białka, która uczestniczy w tym procesie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *