Jak dbać o motocykl zimą?

Zima to ciężki czas, nie tylko dla motocyklistów, ale również dla ich jednośladów. Warunki zarówno na drogach, jak i te pogodowe zdecydowanie utrudniają przyjemną jazdę. Oblodzone drogi sprzyjają poślizgom, a tam gdzie nie ma lodu jest sól oraz mokra papka ze śniegu, brudząca maszyny i powodująca korozję. Jednoślad trzeba jakoś przechować w tym czasie.

Jak dbać o motocykl w pomieszczeniu?

W tym okresie najrozsądniej byłoby zostawić motocykl w garażu. Niestety przedmioty w takich pomieszczeniach często brudzą się i wilgotnieją, elementy takie jak siodło materiałowe mogą nawet stęchnąć. Motocykl nie jest też jedyną rzeczą jakie trzyma się w garażu. Przez nieuwagę, albo brak miejsca maszyna narażona jest na zadrapania. Dobrym rozwiązaniem na tego typu problemy może być pokrowiec z oddychającej membrany. Ochroni ona pojazd przed ewentualnym zarysowaniem, gromadzeniem się kurzu, albo nadmiaru wilgoci. Przykładowy link z tego typu akcesoriami można znaleźć na tej stronie internetowej https://motoklan.pl/.

Czy można przechowywać pojazd na zewnątrz?

Dla tych jednak, którzy nie mają garażu, albo brakuje im miejsca w skrytce są inne ciekawe rozwiązania. W takich wypadkach świetnie poradzą sobie grube i wodoodporne pokrowce, które chronią pojazd przed opadami atmosferycznymi, promieniami UV, brudem oraz zanieczyszczeniami z zewnątrz. Mając taki pokrowiec, trzymanie motocykla na zewnątrz nie stanowi żadnego zagrożenia. Produkt również da się znaleźć pod wyżej podanym linkiem. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zima skończy się szybko i lada moment można będzie wrócić na ulicę.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *